W trakcie libacji alkoholowej zaatakował znajomego nożem. Krzysztofowi M. grozi 10 lat więzienia

9

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi M., któremu zarzucono spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Prokuratura Rejonowa w Kędzierzynie-Koźlu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi K., któremu zarzucono spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalone zostało, że w dniu 12 grudnia 2020 r., na terenie Kędzierzyna-Koźla, w mieszkaniu należącym do Juranda F. miało miejsce spotkanie o charakterze towarzyskim, w ramach którego spożywany był alkohol. Po jakimś czasie do imprezy przyłączył się Krzysztof M., który najmował pokój w mieszkaniu Juranda F. W trakcie imprezy pomiędzy Krzysztofem M. a Jurandem F. doszło do utarczki słownej, a w jej konsekwencji Krzysztof M. zadał pokrzywdzonemu dwa ciosy nożem w okolice brzucha. Pomimo niewielkiej głębokości ran (nieco ponad 2 centymetry) jeden z ciosów okazał się na tyle niefortunny, że spowodował perforację otrzewnej i uszkodzenie jelita, które skutkowały masywnym krwotokiem.

Po tym incydencie pokrzywdzony opuścił mieszkanie. Wówczas sąsiedzi, którzy spostrzegli na klatce schodowej krwawiącego Juranda F. wezwali pomoc medyczną oraz powiadomili Policję. Sprawca został zatrzymany w mieszkaniu, gdzie doszło do przestępstwa, a w jego krwi stwierdzono wówczas ponad 2 ‰ alkoholu.

Powołany w toku śledztwa biegły z zakresu medycyny sądowej ocenił, że odniesione przez pokrzywdzonego obrażenia spowodowały chorobę realnie zagrażającą życiu będącą postacią ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (art. 156 § 1 pkt 2 kk).

Krzysztof M. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W swoich wyjaśnieniach podkreślał, że nie miał zamiaru pozbawienia życia pokrzywdzonego.

Za przestępstwo spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Krzysztofowi M. grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Przez cały okres śledztwa Krzysztof M. pozostawał tymczasowo aresztowany.

9 KOMENTARZE

 1. W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalone zostało, że w dniu 12 grudnia 2021 r.,

  wkradł się błąd . :)

  Back to the Future

 2. Myślę, że można jeszcze uniknąć tej tragedii – 12 grudnia 2021 jeszcze przed nami i można zawiadomić odpowiednie służby ;)
  Pozdrawiam
  Stały Czytelnik KK24

 3. W wyniku przeprowadzonego śledztwa ustalone zostało, że w dniu 12 grudnia 2021 r., na terenie Kędzierzyna-Koźla, w mieszkaniu należącym do Juranda F. miało miejsce spotkanie…

  Rozumiem, że ten atak z nożem w ręku dopiero nastąpi, a już gościa do sądu ciągną.

 4. Fiu, fiu… Redakcja wybiegła nieco w przyszlość, skoro libacja miała miejsce 12 grudnia 2021. ;P Może da się jeszcze zapobiec temu zdarzeniu?

 5. Wow! Nie wiedziałem, że polska policja i prokuratura dysponują już takim sprzętem!
  Zapobiegliśmy przestępstwu, które miało się wydarzyć 12 grudnia 2021 roku!
  Witajcie w świecie przyszłości!

Skomentuj