W te święta Rynek ma być miejscem wyjątkowym. Udekoruje go ZAK

0
Wielka choinka przed biurowcem Grupy Azoty ZAK to już tradycja. W tym roku ozdoby ufundowane przez firmę pojawią się też na Rynku.

Dekoracje pojawiające się w Kędzierzynie-Koźlu w okresie świąt Bożego Narodzenia budzą wśród mieszkańców mieszane uczucia.  Nie ma ich zbyt wiele i nie należą do najbardziej efektownych. W tym roku, przynajmniej na Rynku w Koźlu, ma już być inaczej. Do ozdabiania przyłączy się Grupa Azoty ZAK.

Rynek na tle pozostałych części miasta w święta Bożego Narodzenia za sprawą iluminacji fontanny i tak prezentował się najbardziej okazale. Jak będzie wyglądał w tym roku? Detali nie znamy, ale wiadomo już, że ma to być miejsce wyjątkowe.

– Szczegółów zdradzać jeszcze nie możemy, bo byłoby to rozpoczęcie sezonu świątecznego szybciej niż w supermarketach – żartuje Adam Leszkiewicz, prezes Grupy Azoty ZAK. – Od jakiegoś czasu szukaliśmy wspólnego zaangażowania z miastem, ale trochę innego niż dni miasta, bo tu zawsze mieliśmy poczucie niedosytu. Szukaliśmy czegoś, co będzie trwalsze. Tak narodził się pomysł ozdobienia  miasta w okresie świątecznym, aby wszystkim przyjemniej się wówczas tu mieszkało  – dodaje.

Od kilku lat przed biurowcem ZAK staje największa w mieście choinka udekorowana niezliczonymi bombkami i światełkami. Wielu mieszkańców, szczególnie po zmroku, przyjeżdża specjalnie, aby ją oglądać. W tym roku najprawdopodobniej nie będzie inaczej.

 

Skomentuj