W szpitalu powstały miejsca noclegowe. To ukłon w stronę mam małych pacjentów

0

Od kilku tygodni przy oddziale ginekologii i neonatologii w kozielskim szpitalu dostępne są cztery miejsca noclegowe dla mam, których dzieci przechodzą hospitalizację. 

Łóżka znajdują się w dwóch odremontowanych pomieszczeniach szpitalnych, w każdym znajduje się umywalka, a w korytarzu wewnętrznym dostępna jest łazienka. Uruchomienie pokojów to ukłon w stronę pań, których dzieci znajdują się w szpitalu.

– Opieka rodziców nad najmniejszym pacjentem jest bardzo ważna, dlatego chcieliśmy dać im szansę, aby mogli być ze swoimi dziećmi. Nie na foteliku lub karimacie, ale w godnych warunkach – opowiada dyrektor kozielskiego szpitala Marek Staszewski.

Koszt wynajmu miejsca na dobę to zaledwie 30 złotych. Cena nie obejmuje wyżywienia, ale personel szpitala zapewnia możliwość nabycia posiłków w ramach cateringu.

Jak pomysł oceniają same zainteresowane? O to zapytaliśmy Urszulę Szmidt-Pazurek, którą w piątek spotkaliśmy w szpitalnym „hotelu”.

– To świetna sprawa, zwłaszcza dla karmiących mam. Bycie z dala od dziecka, które znajduje się w szpitalu, jest dla każdej kobiety czymś strasznym. Dzięki miejscom noclegowym w każdej chwili mogę do niego zajrzeć i jestem w stałym kontakcie z personelem szpitala. Ma to ogromne znaczenie zarówno dla mnie, jak i mojego męża, który jest spokojniejszy wiedząc, że jestem przy dziecku  – powiedziała mieszkanka Dziergowic.

 

Skomentuj