W swoje pasje wkładają całe serce. Koncert „Nieprzeciętni nieprzeciętnym” w II Liceum Ogólnokształcącym

1

II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika podsumowało kilkumiesięczny projekt społeczny koncertem „Nieprzeciętni nieprzeciętnym”. To artystyczna odsłona działań, które prowadziła szkoła wspólnie z Zespołem Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy.

Licealiści realizowali niezwykły projekt „Nieprzeciętni”, który pokazywał jak wiele serca wkładają w swoje pasje. Poezja, taniec, śpiew, projektowanie ubrań, fotografia, badminton, karate to tylko kilka dziedzin, którymi pasjonują się uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kędzierzynie-Koźlu. Ze względu na ich zainteresowania nauczyciele ogólniaka postanowili wesprzeć swoich uczniów i motywować ich do dalszego rozwoju.

Pomysłodawczynią projektu jest Katarzyna Arciszewska-Stępień, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, która rozszerzyła inicjatywę o współpracę z Zespołem Szkół Specjalnych im. Jana Brzechwy.

W miniony piątek odbył się koncert „Nieprzeciętni nieprzeciętnym”, który był podsumowaniem kilkumiesięcznej pracy uczniów i nauczycieli. Podczas koncertu zaprezentowano talenty osób, które od dłuższego czasu rozwijają swoją pasję, ale również tych, którzy dopiero zaczynają. W koncercie uczestniczyli m.in. dyrektorzy szkół, Aurelia Stępień, kierownik oświaty w starostwie powiatowym, oraz starosta powiatu Paweł Masełko.

To wyjątkowych koncert, wyjątkowych ludzi. Wiem, ile pracy ich kosztował i tym bardziej chce podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przedsięwzięcie. Podjęły one wyzwanie w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. Dzisiaj będziemy mogli dostrzec potencjał ludzki, który w szybkości naszego życia, w otoczeniu wielu urządzeń elektronicznych, przejściu do świata wirtualnego, niestety często nam umyka – mówił Paweł Masełko, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

 

1 KOMENTARZ

  1. Za naukę się qlva weźcie a nie za pierdoły. Teraz to w tych szkołach to jakieś sanatorium mają. Wszystkim się zajmują tylko nie nie tym co trzeba.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj