W swoją pracę wkładają całe serce. Nauczyciele i dyrektorzy odebrali medale i wyróżnienia

16

Dziś w hotelu Solidaris odbyła się uroczysta gala w związku z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji przyznano odznaczenia, wyróżnienia i podziękowania za zaangażowanie w codziennej pracy nauczycielom i dyrektorom szkół. 

Uroczysta gala była okazją do podziękowania nauczycielom i dyrektorom szkół za zaangażowanie, osiągnięcia i wytrwała pracę. Organizatorem wydarzenia było starostwo powiatowe.

Dzisiaj spotykamy się w hotelu Solidaris, gdzie obchodzimy uroczyście powiatowy Dzień Edukacji Narodowej. To święto całej Polski. W szkole uczy się, kształci i wychowuje, bo w dzisiejszych czasach jest to bardzo trudne. Nauczyciele wykonują ważną pracę w procesie wychowania młodego człowieka. Podczas dzisiejszej gali chcemy podziękować za ich trudną pracę – mówiła Małgorzata Tudaj, starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Nagrodę starosty powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego dla dyrektorów szkół otrzymali: Małgorzata Targosz, Katarzyna Arciszewska-Stępień, Urszula Więcek, Agnieszka Kossakowska, Adam Kania, Maria Staliś, Krystyna Gielas, Ireneusz Wiśniewski, Justyna Lubieniecka, Zdzisław Krzysztofka i Gotfryd Włodarz.

–  Cieszę się, że otrzymałam taką nagrodę. Jak zaczyna się być dyrektorem, pozostaje żal, że nie jest się już nauczycielem. Nagroda opolskiego kuratora oświaty jest za osiągnięcia zarówno w kwestii dydaktycznej, jak i merytorycznej dotyczącej przywództwa edukacyjnego. Tym bardziej się cieszę, że po czterech latach zostałam zauważona i jestem z tego bardzo dumna – powiedziała Katarzyna Arciszewska-Stepień, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Kędzierzynie-Koźlu.

Ta nagroda jest dla mnie podziękowaniem za często niedocenianą pracę. Sytuacja w oświacie jest trudna ze względu na ciągłe zmiany w przepisach prawa, które destabilizują system i powodują że topimy się w biurokracji, zamiast służyć uczniom – mówił Adam Kania, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Sławięcicach.

Nagrody starosty powiatu otrzymali również zasłużeni nauczyciele: Zofia Haliniak, Witold Szkodziński, Barbara Warzecha, Alina Pietrzykowska, Izabela Truty, Anna Księżyk, Magdalena Benek, Arkadiusz Pietrzak, Agnieszka Majewska, Julita Migoń, Teresa Smak, Adam Mikołajek, oraz Agnieszka Wójtowicz.

Nagrodę Opolskiego Kuratora Oświaty otrzymali: Katarzyna Arciszewska-Stepień, Urszula Pająk-Czopowska oraz Zbigniew Romik.

Podczas uroczystości wręczono również medale. Złotym medalem za długoletnią służbę uhonorowana została Beata Wilpert-Kołkiewicz z I LO. Srebrny medal otrzymali: Anna Nowak, Dominika Wahl, Barbara Warzecha, Beata Oleśna, Katarzyna Wilk. Medal brązowy za długoletnią służbę otrzymali: Aneta Knura-Zawada, Marek Słota, Anna Plonka. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała Joanna Żyła.

16 KOMENTARZE

  • Pewnie nie jesteś nierobem i w twojej pracy cię nagrodzą. Dlaczego tak ci żal że ich też doceniają. Prawdziwy z ciebie Polak- ja nie muszę mieć byleby on też nie miał😟

 1. Cały czas mowa o nauczycielach w szkołach. Gdzie zdanie o nauczycielach wychowanis przedszkolnego? Jestem dziadkiem przedszkolaka. To co na „głowie” maja panie nauczycielki przedszkolaków,….. to złote medale powinny w kieszeniach nosić.

 2. Starostwo Powiatowe jaja sobie robi. Jakie podziękowania i za co? Jak można dziękować za nieróbstwo? Frekwencja wyborcza była czerwoną kartką dla Prezydentki i Starostki. Miasto emerytów i nauczycieli a reszta od macochy.

 3. Ciekawe, kto by tam stał, gdyby nagrody przyznawali rodzice albo uczniowie. W przypadku szkół średnich można było spokojnie popytać uczniów. Oni doskonale wiedzą, kto zasługuje na wyróżnienie z uwagi na rzetelną pracę, ale również szacunek dla drugiego człowieka i wysoki poziom kultury osobistej. Niestety, nie widzę tam tych nauczycieli. Jest znowu stała ekipa znajomków.

 4. Nagrody z okazji Dnia Edukacji są jedyną możliwością nagrodzenia lepszych nauczycieli.
  Niestety system płac nie pozwala na ich zróżnicowanie w zależności od efektów pracy.
  Więc jest antymotywacyjny. Czy się stoi czy się leży 5 tysięcy się należy.
  Pozdrawiam tych nielicznych nauczycieli którym się jeszcze chce.

 5. jedna z tych pań wlazła mi za skórę w liceum zresztą co słyszę jest więcej poszkodowanych dziwię się ,że nie jest na emeryturze i jeszcze jej nagrodę dają

Skomentuj