W strefie przy Kośnego powstanie druga tężnia solankowa. Tak zdecydowali mieszkańcy

2

Pierwsza tężnia solankowa w naszym mieście powstała na osiedlu Piastów-Powstańców Śląskich z inicjatywy mieszkańców. O jej popularności może świadczyć fakt, że tuż obok pojawi się kolejna. Podobnie jak wcześniej projekt wygrał głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Kilka dni temu nastąpiło przekazanie placu budowy, co oznacza, że prace ruszą niebawem. W ramach zadania poza samą konstrukcją do inhalacji przewidziano również dodatkowe ławki, nasadzenia oraz chodniki.

Będzie to już trzecia tężnia w Kędzierzynie-Koźlu. W kolejce do realizacji czeka jeszcze czwarta. Miasto poszukuje wykonawcy do wybudowania instalacji przy ul. Filtrowej w Koźlu.

2 KOMENTARZE

  1. Nie tak zdecydowali mieszkańcy tylko chłop który zrobił pierwsza tężnie ,miał też i drugą z którą czekał już …. Więc nie wciskajcie ludziom kitu.

    • Tobie to chyba coś w odwłok wcisnęli, sądząc po wypocinach. I nie jest to kit. 😆 😅 😂 🤣. Wróżbita Maciej się znalazł. Pisz za siebie a nie za mieszkańców. Chłopi to byli w Biskupinie, tak gwoli ścisłości.

Skomentuj