W starostwie powiatowym podpisano umowę na remont ulicy Spacerowej. Prace ruszą już wiosną

3

W Starostwie Powiatowym w Kędzierzynie-Koźlu podpisano dziś umowę na przebudowę odcinka ulicy Spacerowej w Sławięcicach. Inwestycja pochłonie ponad 3,6 miliona złotych.

Przebudowa fragmentu ulicy Spacerowej jest ważną inwestycją, która pozwoli na wyprowadzenie ruchu ciężarowego na nowo wybudowaną obwodnicę północną miasta, zapewniając jednocześnie dogodny dojazd do zakładów powstających na Polu Południowym.

– Myślę, że jest to długo wyczekiwana inwestycja, zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy inwestują na Polu Południowym. Z uwagi na powstające zakłady, chcemy ruch samochodów ciężarowych usprawnić oraz zapewnić bezpieczny przejazd w kierunku obwodnicy. Cieszy nas to, że inwestycję będzie wykonywał lokalny przedsiębiorca z Kędzierzyna-Koźla – mówi starosta powiatu Paweł Masełko.

– Zdobyliśmy na tę inwestycję środki, ponieważ zawsze dla powiatu, najważniejsze są drogi, które łączyły miejsca produkcji i inwestycyjne z komunikacją ogólnopolską. Na Polu Południowym mamy dużych inwestorów, gdzie potrzebny jest dogodny dojazd – powiedział wicestarosta powiatu Józef Gisman.

Najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Technical Solutions, która przebudowę drogi o długości kilometra wyceniła na kwotę 3,67 miliona złotych. Prace rozpoczną się wiosną i potrwają maksymalnie cztery miesiące, jednak wykonawca przewiduje wcześniejsze zakończenie realizacji zadania.

– Cieszę się, że możemy realizować lokalną inwestycję i wspomagać rozwój miasta i powiatu. Pamiętajmy, że trwa remont drogi wojewódzkiej nr 408, przez co mamy ograniczone możliwości zastosowania objazdów. Jesteśmy na to przygotowani. Chcielibyśmy podzielić remontowaną drogę na dwa odcinki 600 i 400 metrów, gdzie w pierwszej kolejności zrealizujemy dłuższy fragment. W trakcie prac, wprowadzony zostanie ruch wahadłowy – mówi Arkadiusz Pęcherczyk, przedstawiciel Technical Solutions.

3 KOMENTARZE

  1. I następna firma która 1 km drogi dzieli na odcinki ,czy u nas nie można w jednym ciągu rozkopać połówkę drogi,zrobić kanalizację,położyć kable ,rury ,zrobić stabilizację,podbudowę i asfalt.nastepnie przełożyć sygnalizację i ruch na zrobiona nitkę robiąc druga część? firmy same sobie komplikują życie i pracę.

  2. Tylko znowu czegoś nie śpi….cie jeżeli wysokość chodnika do ulicy ma wynosić 2.5 cm to dlaczego jest 10 cm jak tu sprawnie podjechać rowerem ? Czy ktoś wogule pilnuje pracowników co i jak robią

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj