W Śródmieściu pojawi się sporo nowej zieleni. Ruszyły prace przy ulicy Wojska Polskiego

5

Od kilku dni przy ulicy Wojska Polskiego prowadzone są długo wyczekiwane prace związane z zagospodarowaniem terenów zielonych. Inwestycję realizuje firma Fiori z Tarnowskich Gór.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego na odcinku przebiegającym przez Śródmieście zakończyła się już jesienią ubiegłego roku, ale zmianę odczuli głównie kierowcy. Wymieniono nawierzchnię drogi, powstały nowe miejsca parkingowe, a kilka miesięcy później wymieniono oświetlenie uliczne. Zmiany nie dotknęły jednak terenów zielonych i otoczenia ulicy.

Dopełnieniem remontu jest inwestycja związana z zagospodarowaniem na nowo zieleni i nowymi nasadzeniami przy ulicy. Przetarg na zadanie wygrała firma Fiori z Tarnowskich Gór, która swoje usługi wyceniła na niespełna 205 tysięcy złotych. Wśród nowych roślin przy ulicy znajdą się m.in. platany, berberysy, róże, jałowce, tawuły japońskie, brzozy, śliwy wiśniowe, tulipany, klony, sosny górskie czy robinie akacjowe. Prace rozpoczęły się kilka dni temu, a wykonawca inwestycji ma 60 dni na ich realizację.

Na wniosek Koła Gospodyń Miejskich zarządca drogi zawnioskował o zachowanie łączki kwietnej przy skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z ulicą Pionierów.

– Zwróciliśmy się do wykonawcy z prośbą o zachowanie łączki. W jej miejscu planowane jest nasadzenie kilku drzew, ale częściowo uda się ją uratować – informuje Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu.

Przebudowa całej ulicy Wojska Polskiego została podzielona na kilka etapów. Jej ostatnim akcentem ma być remont fragmentu drogi w okolicy wiaduktu kolejowego, gdzie planowana jest budowa odrębnej kładki nad torami dla rowerzystów.

5 KOMENTARZE

  1. Tak to pięknie brzmi „powstały nowe miejsca parkingowe wymieniono oświetlenie ” A jest tak zmniejszono miejsc parkingowych wymieniono nowe latarnie na nowe Przy w.polskiego 12 zrobili miejsce dla służb komunalnych nie wiadomo po co bo cały czas stoi puste I te „platan berberys róże jałowce” za niespełna 205 tyś wyrwać starą trawę wyciąć zdrowe drzewa i posadzić nowe za niespełna 205 tyś będzie pięknie

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj