W Śródmieściu Kędzierzyna-Koźla ruszyła budowa nowego kompleksu boisk

3

Maszyny zerwały już stary asfalt, trwa budowa zupełnie nowego kompleksu sportowego na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu. Inwestuję realizuje gmina Kędzierzyn-Koźle.

Plac budowy przekazano już w maju. Wykonawca na przeprowadzenie inwestycji ma czas do grudnia. W miejscu mocno dotkniętych zębem czasu boisk asfaltowych powstanie nowoczesna arena sportowa, a w ramach niej: boisko do piłki nożnej ze sztuczną trawą, boisko wielofunkcyjne z bezpieczną nawierzchnią do gry w koszykówkę czy siatkówkę, bieżnia o długości 60 metrów, bieżnia do skoku w dal i trójskoku, rzutnia do pchnięcia kulą, piłkochwyty.

Teren wokół kompleksu sportowego zostanie zagospodarowany i ogrodzony na nowo, pojawią się nasadzenia, przybędzie drzew i krzewów. Komfort użytkowników zapewnią nowe ławki, stojaki na rowery, oświetlenie i kosze na śmieci. Koszt budowy zaplecza sportowego przy PSP nr 6 (byłe Publiczne Gimnazjum nr 4) wyniesie niespełna 1,4 miliona złotych.

Foto: UM

3 KOMENTARZE

  1. Obiekt bardzo potrzebny dla naszej „sportowej mlodziezy” , pod warunkiem ze nie beda zostawiac opakowan po wypitym alkoholu!!

Skomentuj