W środę antywojenna demonstracja w Kędzierzynie-Koźlu. Młodzi mieszkańcy organizują ją na placu Wolności

17

Happening antywojenny młodzieży szkół z Kędzierzyna-Koźla w środę 22 marca na placu Wolności w Kędzierzynie-Koźlu. Początek godz. 11.00.

Wydarzenie odbędzie się w ramach VI Festiwalu Praw Człowieka, którego integralną częścią będzie koncert Łukasza Dembińskiego pod hasłem „Muzyka przeciwko wojnie”. Organizatorami są II LO im. Mikołaja Kopernika, I LO im. Henryka Sienkiewicza. Patronat nad wydarzeniem objął starosta powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

17 KOMENTARZE

  • Nie ma szans na protesty przeciwko wysokim cenom.Na jakiekolwiek protesty oprócz tych za prawami dla gejów i lesbijek.
   Polacy stali się posłusznymi automatami do wytężonej pracy.Dom-Praca-Dom-Praca tak są zaprogramowani.
   W całej Europie protesty,w Czechach,Francji,Niemczech itd. a u nas cichutko i spokojnie.

   • Fryderyku. Ludzie dobrze pamiętają osiem lat rządów PO-PSL i bredni UE.
    Stąd „W całej Europie protesty,w Czechach,Francji,Niemczech itd. a u nas cichutko i spokojnie.”

    • Zgadza się,PiS zrobił wiele dobrego a PO nic nie zrobiło przez 8 lat.
     Ale protesty by się przydały,niech rząd w końcu zajmie się inflacją od roku drenującą portfele polaków.Bo tylko dorzuca kasę na rynek,socjale,dopłaty dla rolników,dla niepelnosprawnych,dla Ukraińców itd.A inflacja rośnie bo niepracujący mają pieniądze od rządu i wydają.

     • Fryderyku, upraszczasz sprawę.

      1- Inflacja w Czarnogórze sięgnęła w lutym 2023 roku 15,1 proc. Żywność i napoje bezalkoholowe zdrożały o 23,8 proc. w porównaniu z lutym 2022 roku. Kraj ten wprowadza ceny maksymalne na 25 podstawowych produktów. Ograniczenia wprowadzono na zasadzie dobrowolnej umowy ze sprzedawcami, a do programu zgłosiły się wszystkie działające w tym kraju sieci supermarketów.

      2 -W ubiegłym tygodniu osiem dużych sieci handlowych działających na Słowacji porozumiało się w sprawie wprowadzenia limitów cenowych na około 400 produktów spożywczych. Nowe ceny zostały wprowadzone w poniedziałek i będą obowiązywać przez trzy miesiące.
      Artykuły spożywcze z ograniczonymi przez limity cenami, głównie towary słowackie, mają być oznaczone identycznym we wszystkich sklepach logiem. W każdej z sieci do ograniczenia cen mogą być wybrane różne produkty. Ceny żywności na Słowacji w lutym 2023 roku były o 28,6 proc. niż rok wcześniej. Najszybciej drożeje nabiał, oleje, tłuszcze i mięso. Jeśli weźmie się też pod uwagę wzrost cen innych produktów, usług i energii, inflacja na Słowacji przyspieszyła w lutym do 15,4 proc.

      3 – W Turcji w 2022 roku ceny żywności wzrosły o 71 procent, najbardziej spośród krajów należących do OECD, czyli Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – poinformował w środę turecki portal Bianet, powołując się na raport organizacji. Organizacja prognozuje, że w 2023 roku wyniesie 44,6 proc., a w 2024 roku – 41,4 proc., przy wzroście PKB o 2,8 proc. i 3,8 proc. w tych samych latach.

      4 – Z kolei w Belgii, gdzie ceny produktów żywnościowych wzrosły w ostatnim czasie w Belgii o prawie 20 procent, ludzie oszczędzają, kupując mrożonki zamiast świeżych produktów. „Podczas gdy kalafior o wadze około 850 g kosztuje ok. 2,8 euro za sztukę, za opakowanie 600 g mrożonego kalafiora zapłacimy tylko 0,75 euro” – podaje w środę gazeta „Le Soir”. Zaznacza jednak, że nie wszystkie mrożone produkty są tańsze, i zachęca, aby przed zakupem dokonać porównania.

      Nie chcę robić wyliczanki dla wszystkich krajów UE.

      Dla porównania – według danych GUS ceny żywności i napojów bezalkoholowych w Polsce były w lutym 2023 roku o 24 procent wyższe niż 12 miesięcy wcześniej. Inflacja ogółem wyniosła natomiast 18,4 proc. rok do roku.

      Zatem daj sobie spokój.

 1. A może przeciwko zbrojnej napaści Rosji na Ukrainę?
  Znowu jakieś pacyfistyczne pro ruskie spędy? czyli co Ukraina ma się poddać żeby nie było wojny!

  • Yes, yes, yes @Sznycel😕 Bo to wszystko jest przez Ukrainę, że nie chce i nie chciała od razu się KURDE poddać czerwonym bydlakom 🥴

   Ku zmartwieniu i OGROMNEJ rozpaczy PO-tomków nazistów zza Odry. 🧐
   A także ku rozpaczy rodzimych kanalii i
   agentury Putasa 😐

   Że nie wspomnę o Donaldu Tusku, który już prawie całkowicie wyłysiał z nerwów. 😁
   To niemieckie biedactwo wręcz staje na uszach i rzęsami przytupuje – żeby jak najszybciej PiSiory poddały się rozkazom wspaniałych Niemców. 😆🥴

   Bo durni Polacy chyba wiedzą 🙄 – co to jest wspaniała niemiecka kultura – znana od zawsze 😎

  • Zawsze możesz przyłączyć się do swoich braci, zaciągnąć się na front i tam walczyć skoro tak bardzo podoba ci się wojna.

 2. Yes, yes, yes @Sznycel😕 Bo to wszystko jest przez Ukrainę, że nie chce i nie chciała od razu się KURDE poddać czerwonym bydlakom 🥴

  Ku zmartwieniu i OGROMNEJ rozpaczy PO-tomków nazistów zza Odry. 🧐
  A także ku rozpaczy rodzimych kanalii i
  agentury Putasa 😐

  Że nie wspomnę o Donaldu Tusku, który już prawie całkowicie wyłysiał z nerwów. 😁
  To niemieckie biedactwo wręcz staje na uszach i rzęsami przytupuje – żeby jak najszybciej PiSiory poddały się rozkazom wspaniałych Niemców. 😆🥴

  Bo durni Polacy chyba wiedzą 🙄 – co to jest wspaniała niemiecka kultura – znana od zawsze 😎

  • Nie gorączkuj się tak.Ukraińcy to Ruscy tylko pod płaszczykiem proNatowskim i proUnijnym.Wystarczy zmiana rządów albo jakiś przewrót na Ukrainie i nasi „przyjaciele”skierują swoją sympatię do braci Rosjan.A to już będzie problem kiedy połączą swoje wojska.

 3. Niepotrzebnie się wyzłośliwiacie.Nie pamiętacie,że w latach szkolnych lepiej było iść na wiec,na pochód,na Trzech Króli ,na rekolekcje,czy gdziekolwiek,byle się wykręcić od klasówki?

 4. Hahaha co za durny pomysł, organizować protesty antywojenne, jaki to ma dać rezultat?Ach rozumiem Putin się wystraszy i zakończy wojnę na Ukrainie 🤦🤦 Jakie miasto takie możliwości, idioci w urzędzie i na ulicach

 5. cóż w tej wiosce możliwości, już mnie nic nie zaskoczy- jaka władza takie protesty 😂😂 bezmózgie bezkręgowce 🤦

  • Ooooooooo 😕 Nie zgadzam się, że to bezkręgowce i bezmózgi🤭

   One jak najbardziej mają se te mózgi 😳 Jak najbardziej 🥴 Tylko jakieś takie jakby zlasowane i chibia przeniciowane albo cóś 😉

   Chociaż trudno wyczuć, od kiedy tak im się coś rzuciło na głowy 🙄
   No i na te ICH dosyć dziwne kręgosłupy 😎

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj