W sobotę w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczną się Wojewódzkie Dni Kultury Kresowej

15

Od 10 do 12 lipca Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny będzie gospodarzem Wojewódzkich Dni Kultury Kresowej. Odbędą się oficjalne uroczystości, konferencja naukowa oraz wydarzenia kulturalne.

Dni Kultury Kresowej rozpoczną się w sobotę o godz. 10 mszą świętą w kościele św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej, następnie uczestnicy tradycyjnie przemaszerują pod tablicę upamiętniającą ofiary ludobójstwa na Kresach. Tam odbędą się główne uroczystości.

Także w sobotę o godz. 14.30 w Domu Kultury Koźle rozpocznie się konferencja historyczna dotycząca wydarzeń na Wołyniu.

Niedziela to natomiast i impreza kulturalna w Hali Śródmieście – początek o godz. 15.30, zaplanowano szereg występów artystycznych.

W poniedziałek na kozielskiej przystani „Szkwał” zaplanowano Piknik Kresowy nad Odrą. Szczegóły wydarzeń na plakatach.

15 KOMENTARZE

  1. BARDZO DOBRZE że są takie uroczystości. Trzeba przypominać w jak nieludzki sposób BANDEROWCY mordowali Polaków. Mało ludzi o tym wie, a młodzież tym bardziej niewiele 😟

    Na Ukrainie z banderowców robi się bohaterów. 👎TYLKO dlaczego Polska tak NIEŚMIAŁO i ostrożnie się temu sprzeciwia,?

    Niedługo zaczną propagandę, że to Polacy we współpracy z Niemcami hitlerowskimi – ” mordowali Ukraińców. 😠

    Podobnie jak teraz PROPAGANDOWO zmienia się historię wmawiając światu, że podczas II wojny to głównie Polacy rzekomo mordowali Żydów 😡😟😕

  2. Współczuję kreaowiakom. Musieli opuścić piękna Ukrainę, swe piękne wsie, bogate domostwa i wysokiej klasy dobytek. Praktycznie nie byli w stanie zabrać ze sobą dobytku kultury jaki wypracowali przez stulecia okupacji Ukrainy. Przybyli na niemiecki Śląsk ubogacając go swą wyższa kulturą i przewagą w zarządzaniu majątkiem. Efekty można obserwować np w Suchej Psinie, wystarczy google.maps.

    • Tak, tak. Oni są najlepsi. Wystarczy spojrzeć jak odbudowali po powodzi jedno z najładniejszych w Europie kąpielisk w Głuchołazach.

Skomentuj