W sobotę w Kędzierzynie-Koźlu rozpoczną się Wojewódzkie Dni Kultury Kresowej

15

Od 10 do 12 lipca Kędzierzyn-Koźle po raz kolejny będzie gospodarzem Wojewódzkich Dni Kultury Kresowej. Odbędą się oficjalne uroczystości, konferencja naukowa oraz wydarzenia kulturalne.

Dni Kultury Kresowej rozpoczną się w sobotę o godz. 10 mszą świętą w kościele św. Zygmunta i św. Jadwigi Śląskiej, następnie uczestnicy tradycyjnie przemaszerują pod tablicę upamiętniającą ofiary ludobójstwa na Kresach. Tam odbędą się główne uroczystości.

Także w sobotę o godz. 14.30 w Domu Kultury Koźle rozpocznie się konferencja historyczna dotycząca wydarzeń na Wołyniu.

Niedziela to natomiast i impreza kulturalna w Hali Śródmieście – początek o godz. 15.30, zaplanowano szereg występów artystycznych.

W poniedziałek na kozielskiej przystani „Szkwał” zaplanowano Piknik Kresowy nad Odrą. Szczegóły wydarzeń na plakatach.

15 KOMENTARZE

  1. BARDZO DOBRZE że są takie uroczystości. Trzeba przypominać w jak nieludzki sposób BANDEROWCY mordowali Polaków. Mało ludzi o tym wie, a młodzież tym bardziej niewiele ?

    Na Ukrainie z banderowców robi się bohaterów. ?TYLKO dlaczego Polska tak NIEŚMIAŁO i ostrożnie się temu sprzeciwia,?

    Niedługo zaczną propagandę, że to Polacy we współpracy z Niemcami hitlerowskimi – ” mordowali Ukraińców. ?

    Podobnie jak teraz PROPAGANDOWO zmienia się historię wmawiając światu, że podczas II wojny to głównie Polacy rzekomo mordowali Żydów ???

  2. Współczuję kreaowiakom. Musieli opuścić piękna Ukrainę, swe piękne wsie, bogate domostwa i wysokiej klasy dobytek. Praktycznie nie byli w stanie zabrać ze sobą dobytku kultury jaki wypracowali przez stulecia okupacji Ukrainy. Przybyli na niemiecki Śląsk ubogacając go swą wyższa kulturą i przewagą w zarządzaniu majątkiem. Efekty można obserwować np w Suchej Psinie, wystarczy google.maps.

    • Tak, tak. Oni są najlepsi. Wystarczy spojrzeć jak odbudowali po powodzi jedno z najładniejszych w Europie kąpielisk w Głuchołazach.

Skomentuj