W Sławięcicach i Starej Kuźni pojawiły się punkty do ładowania pojazdów elektrycznych

5

Dwa punkty do ładowania pojazdów elektrycznych pojawiły się na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn. Jeden znajduje się obok kancelarii Nadleśnictwa Kędzierzyn w Sławięcicach, a drugi przy siedzibie Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni. Docelowo w kraju ma powstać ponad 400 takich stacji. 

Dwie dwustanowiskowe publiczne stacje ładowania pojazdów elektrycznych pojawiły się na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn. Docelowo ma pojawić się pięć takich stanowisk, a w całym kraju ponad 400. Jedna stacja znajduje się w Sławięcicach, obok kancelarii Nadleśnictwa Kędzierzyn, a druga przy siedzibie Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni.

Takie ekologiczne rozwiązania to element wartego 1,5 mld złotych programu „Lasy Energii”, realizowanego przez Lasy Państwowe. Celem programu jest przeciwdziałanie zmianom klimatu i zwiększenie udziału energii ze źródeł odnawialnych (OZE).

W ramach tego projektu realizowane są między innymi stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Na terenie Lasów Państwowych chcemy mieć ich około 400, na terenie Nadleśnictwa Kędzierzyn są obecnie dwa. Jeden znajduje się w Sławięcicach, drugi przy siedzibie Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni. W tym roku ma się pojawić trzeci punkt w Niezdrowicach. Docelowo chcemy, aby na terenie naszego nadleśnictwa było pięć takich punktów. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację i każdy może mieć dostęp do stacji – mówi nadleśniczy Paweł Hajduk z Nadleśnictwa Kędzierzyn.

5 KOMENTARZE

  1. Na pewno potrzebne, ale czy w takim miejscu? Co by się stało jakby takie ładowarki w mieście stały z logo lasów? Nic, ale pewnie jakiś kacyk pisowski postanowił, że przy biurowcu, to stoją przy biurowcu.

  2. Małe auto elektryczne kosztuje 200 tysięcy.Ile takich kupiono w K-Koźlu ostatnio,jedno ?
    Gonimy europę zachodnią,gonimy…..

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj