W sławęcickim parku na rzece Młynówce powstanie przystań kajakowa. Oddano już teren pod inwestycję

8

To bez wątpienia podwód do radości dla wszystkich miłośników kajakowych wycieczek. W Sławięcicach niebawem powstanie przystań kajakowa, przekazano już teren pod inwestycję. Zadanie będzie realizowane dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej. 

Na rzece Młynowce, stanowiącej dopływ do rzeki Kłodnicy, już za kilka miesięcy powstanie przystań kajakowa. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, z nowej przystani znajdującej się w parku w Sławięcicach będzie można korzystać już w sierpniu. Inwestycja jest realizowana dzięki staraniom radnego Tomasza Schellera, który w 2017 roku złożył stosowny wniosek podczas sesji rady miasta.

Mamy nadzieję, że pogoda pozwoli wykonawcy wszystko zrealizować w terminie. Pod koniec sierpnia planujemy uroczyste otwarcie przystani. Jako rada osiedla chcemy w tym czasie zorganizować imprezę otwierającą, czyli spływ kajakowy połączony z ogniskiem. Oczywiście jeśli tylko sytuacja związana z pandemią nam na to pozwoli – mówi Tomasz Scheller.

W ramach tego zadania powstanie podest na wodzie wielkości 12 x 2,4 metrów, altana wypoczynkowa wielkości 7,5 x 4,3 metrów z ławkami i stołami oraz podłoże z kostki granitowej. Schody z tarasem i balustradą pomiędzy altaną a podestem, pochylnia dla kajaków wielkości 6 x 2 metrów, ścieżka łącząca przystań z alejką w parku, wykonana w tej samej technologii co pozostałe alejki w parku.

Sporym kosztem tej inwestycji jest utwardzenie brzegu na długości 30 metrów, co było wymogiem zarządcy rzeki. Całość prac będzie przeprowadzona według wytycznych konserwatora zabytków, koszt takich działań to prawie 390 tysięcy złotych przy udziale środków zewnętrznych w wysokości około 130 tysięcy złotych.

8 KOMENTARZE

  1. Pani Prezydent a co dalej z kozielskimi plantami ? W 2018 roku siedząc na ławce obok ohydnego placu zabaw z p. Szopińskim. Udzieliła Pani wówczas informacji że na rewitalizacje owych plantów jest ponad 6 mln. zł. Gdzie one są zainwestowane ? Bo nadal jest ohydny plac zabaw, mało ławek w tym zniszczone i trochę ścieżki. I co dalej magistrat z tym zrobi ?

  2. I znowu zacznie się kopanie przy drzewach, w zabytkowym Parku i niszczenie korzeni, bo Pan radny ma fanaberie. Wiata za parę lat się rozleci i nikt nie będzie z tego korzystał, a drzewa mogły by rosnąć przynajmniej kolejnych 100 lat. Apeluję, zacznijmy myśleć o przyszłości, a nie o tu i teraz!!!

  3. Kiedy nasza pani prezydent zorganizuje zawody balonowe w mieście możliwości. To byłaby promocja miasta. Kilka balonów z banerem „Kędzierzyn-Koźle to miasto możliwości.” Pięknie byłoby. Ach, łezka zakręciła się z wzruszenia. :-)

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj