W Punkcie Nocnej i Świątecznej Pomocy Medycznej będzie dyżurował lekarz pediatra

2

Od dziś cała pediatria w Koźlu wyłącznie dla pacjentów z COVID-19. Do tej pory oddział przyjmował i leczył pacjentów bez zakażenia.

Powodem ma być rosnąca ilość dzieci chorych na COVID-19. Decyzją Wojewody Opolskiego od dziś oddział Pediatrii i Neonatologii naszego szpitala pracuje tylko dla małych pacjentów zainfekowanych wirusem SARS-CoV-2. Szpital został zobligowany do oddelegowania do tego celu 15 łóżek.

Z tego powodu jedno dziecko przebywające dotąd na oddziale zostało wypisane do domu. Decyzja została wydana do odwołania.

– Na terenie Opolszczyzny nie mieliśmy takiego oddziału, stąd prawdopodobnie taka decyzja wojewody. Mali pacjenci covidowi z terenu Opolszczyzny trafiali do szpitala klinicznego we Wrocławiu lub jeżeli tam nie było miejsca, wówczas szukano miejsc w Katowicach. Oddział był od marca przygotowany, więc tutaj z marszu praktycznie weszliśmy w stan gotowości – powiedział dziennikarzom dyrektor SP ZOZ Jarosław Kończyło.

W związku z decyzją wojewody o przeznaczeniu kozielskiego oddziału dziecięcego tylko dla pacjentów z COVID-19, w punkcie nocnej i świątecznej pomocy w Kędzierzynie przy ul. Judyma będzie dyżurował pediatra.

Dyżur lekarza tej specjalności rozpocznie się o godz. 8.00 w sobotę i potrwa do 7.00 w poniedziałek. Telefon – 77 40 62 752. Przypominamy także, że od teraz zlecenie na test w kierunku zakażenia może wystawiać także lekarz z nocnej i świątecznej opieki medycznej.

Źródło: starostwo powiatowe

2 KOMENTARZE

Skomentuj