W przedszkolach odbyły się zajęcia edukacyjne z udziałem policjantów „Bezpieczna droga do przedszkola”

5

Stałym elementem prowadzonej we wrześniu akcji „Bezpieczna droga do szkoły” są spotkania policjantów z przedszkolakami oraz uczniami szkół podstawowych. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili dzieci z Przedszkola nr 5 i nr 8 w Kędzierzynie-Koźlu. W trakcie spotkań mundurowi rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie na drodze oraz w różnych codziennych sytuacjach.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego dzielnicowi, policjanci ruchu drogowego oraz funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną odwiedzają dzieci w szkołach i przedszkolach, by porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie.

W tym tygodniu policjanci z Kędzierzyna-Koźla gościli w komendzie dzieci z Przedszkola nr 22. Podczas wizyty funkcjonariusze opowiedzieli miłym gościom o swojej pracy. Pokazali im wyposażenie używane w codziennej służbie oraz radiowozy.

Mundurowi przygotowali dla małych gości niespodziankę, która sprawiła im dużo radości. Uśmiech na twarzach dzieci wywołał zaprezentowany przez przewodników pokaz wyszkolenia policyjnych psów. Od nich dzieci dowiedziały się jak postępować w przypadku napotkania agresywnego czworonoga, aby zminimalizować skutki jego ewentualnego ataku.

Policjanci odwiedzili również dzieci z Przedszkola nr 8 i nr 5 w Kędzierzynie-Koźlu. Podczas spotkań mundurowi wyjaśniali przedszkolakom, dlaczego w samochodzie wszyscy muszą mieć zapięte pasy, a dzieci mają dodatkowy obowiązek jazdy w fotelikach. Przypominali im również, jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika, a także tłumaczyli dlaczego warto nosić odblaski.

Po części teoretycznej odbyły się zajęcia praktyczne. Dzieci przebrane za uczestników ruchu drogowego uczyły się jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

W trakcie spotkań policjanci przypominali najmłodszym jak korzystać z numeru alarmowego 112 oraz jak bezpiecznie postępować podczas zabaw na świeżym powietrzu. Radzili dzieciom, by na podwórku nie rozmawiały z nieznajomymi, nie przyjmowały od nich żadnych podarunków, a także nie oddalały się od rodziców lub opiekunów bez ich wiedzy.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniach. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania wykazując się przy tym dużą wiedzą. Na koniec spotkania policjanci wręczyli przedszkolakom książeczki edukacyjne oraz odblaski.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

5 KOMENTARZE

  1. „Policjanci rozmawiają z najmłodszymi i pilnują bezpieczeństwa przy szkołach. Trwa akcja „Bezpieczna droga do szkoły”…. tak brzmi tytuł. (Akcja któraś z kolei w tym roku). No tak policja drogowa pilnuje rzekomo niesfornych kierowców w miejscach gdzie nie ma takiego niebezpieczeństwa (ulubione kryjówki policjantów), gdzie łatwo złapać przekraczającego prędkość. Czyli tylko by dowalić mandat. Natomiast brak policjantów ruchu drogowego w tych miejscach gdzie stykają się piesi z poruszającymi pojazdami czyli w mieście na drogach o dużym natężeniu ruchu. Pozostali funkcjonariusze (z innych wydziałów) też się nie przepracowują ale żądać większej płacy potrafią bo jak coś to pójdą na lewe L4. Dziwne że wówczas ZUS nie interweniuje…. Policjanci weźcie się do uczciwie i rzetelnie wykonywanej pracy stróża prawa. A dzieciom nie wciskajcie ciemnot bo bajki niech lepiej opowiadają fachowcy czyli aktorzy.

Skomentuj