W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim od początku pandemii odnotowano już ponad 1500 zakażeń

22

Po kilku dniach rekordowych wzrostów liczby zakażeń koronawirusem, w niedzielę i poniedziałek odnotowano niższe wyniki. Niepokoi sytuacja w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim, gdzie po kilku spokojniejszych dniach, dziś liczba nowych zachorowań ponownie zbliżyła się do stu.

W minionym tygodniu liczba nowych przypadków zakażenia koronawirusem regularnie przekraczała 20 tysięcy. W niedzielę i poniedziałek dane napływające z ministerstwa były bardziej optymistyczne. Dziś odnotowano 15 578 nowych przypadków, na Opolszczyźnie liczba nowych zakażeń wyniosła 355. Niepokoją dane z naszego powiatu – w ciągu ostatniej doby odnotowano u nas 88 nowych przypadków koronawirusa, a łącznie od początku pandemii zachorowało u nas 1535 osób, co plasuje nas na drugim miejscu w województwie, za stolicą regionu (w Opolu i powiecie opolskim od początku zachorowało 2290 mieszkańców).

W całym kraju odnotowano dziś 92 zgony, których przyczyną był COVID-19. Na Opolszczyźnie po raz pierwszy od wielu dni nie odnotowano ofiar śmiertelnych pandemii.

22 KOMENTARZE

 1. No i wychodzą wasze protesty i wrzaski na ulicach.Ciekawe ile baranów będzie dalej chodzić.Przede wszystkim organizatorki powinny być pociągnięte do odpowiedzialności i obciążone kosztami leczenia osób z naszego powiatu.Mam nadzieję że odpowiednie służby w końcu się nimi zainteresują.Jeszcze jedno po wczorajszych opublikowanych postulatach,chyba tylko pół-mózgi będą dalej protestować.DOSYĆ TYCH WRZASKÓW I TEGO SZWĘDANIA SIĘ PO MIEŚCIE!WYPAD DO DOMÓW DZIECIARNIA

  • A kto sprowokował te protesty i to w czasie największego natężenia zarazy?! Przecież to nie barany włóczące się po ulicach podejmowały głupkowatą decyzję, lecz ludzie Pana K i na jego polecenie.
   Jeśli nasz ochotę nasłać na tych pół-mózgowców policję to nic z tego,bo w więzieniach brakło by miejsc. Lepiej skieruj swoje zainteresowania na watahy młodzieży wałęsające po ulicach w bliskich kontaktach,bez żadnych zabezpieczeń i w dodatku pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

     • Pan maxymarny znowu swoje złote myśli wyskrobał. Z dużo się antypolskiej pseudostacji tvnPO24 naoglądałeś. Ja wiem, że masz lęki bo tam ciągle straszą 24 godziny na dobę i sieją zamęt od 5 lat. Nie dziwię się, że jak się tego nasłuchasz, to boisz się wyjśc z domu. Tam byle pierdnięcie to kataklizm. Potem poczytasz jeszcze nieniecką wybiórczą i niuskwik i można zwariować. Lepiej włączyć myślenie czasem. W takim razie możemy pomyśleć o maksymalizacji jak minimalizacja nie przypadła do gustu.

 2. „…W niedzielę i poniedziałek dane napływające z ministerstwa były bardziej optymistyczne…” Nie, te dane nie były bardziej optymistyczne. Jeśli spojrzymy na porównanie obecnych danych „weekendowych” z tymi sprzed tygodnia, to wypada ono pesymistycznie. Liczba nowych przypadków jest tu znacznie wyższa niż przed tygodniem.

 3. Liczba nowych zakażeń w naszym powiecie ponownie znacznie się zwiększyła… no cóż, prawdopodobnie daje o sobie znać III edycja Biegu z Koziołkiem, która miała miejsce 18 października na kozielskiej wyspie… Na swoją kolej czeka również tzw. „Biegowy weekend w mieście możliwości” , a wiec przede wszystkim XVIII Maraton Odrzański, który miał miejsce 25 października w śródmieściu Kędzierzyna, oraz towarzyszące mu mniejsze biegi, mające miejsce dzień wcześniej (jak np. sobotni „IV rodzinny bieg z torbami”). Oczywiście to nie wszystko, bo przecież w swojej kolejce cierpliwe czekają także „kobiece protesty” z poszczególnych, kolejnych dni…

 4. niemacie racji ,ludzie sie zarażaja bo ukrywaja sie w mieszkanich ,domach,twierdząc ze niezarażaja bedąc w drugim pokoju,a to nieprawda,nalezy sie odizolować.

 5. Najgorsze jest to, że szefowa tej mieściny jest bezkarna. Najpierw nam serwuje zbiorowe bieganie w czerwonej strefie przez 2 weekendy a potem rykowisko w kilku odcinkach. Mogłaby w końcu zacząć robić coś pożytecznego dla miasta. Bo narazie to tylko zaraza się panoszy coraz większa przez te durnowate decyzje i jarmarki. To są kpiny z normalnych ludzi. Ale banda matołów musi sobie pobluzgać zbiorowo na tych imprezach a gwiazda miasta przyklaskuje do tańca. A tak w ogóle to do dymisji !!!

 6. Bardzo mi się podoba ta szefowa strajku Lampart. W ciągu kilku dni jej konto wzbogaciła się o ponad 2 miliony😉 Jednak te lemingi to rzadki gatunek GŁUPKÓW😕
  Tak samo jak ten Margot – GŁUPKI wpłaciły mu ponad 400 tysięcy . Jaja nie do wytrzymania😂

 7. Lansują się takie wynalazki, wokół których jest troche szumu i kasa leci. Już jeden kodziarz się lansowal i też forsa spływała mu na konto. Potem nie dziwne, że ktoś z siebie półgłówka robi publicznie. Później wyrasta nam kolejny cebryta lub cebrytka. Powyzywa trochę, poklnie i interes się jakoś kręci.

Skomentuj