W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim aż 21 punktów szczepień przeciw COVID-19

17

Na rządowej stronie poświęconej walce z epidemią koronawirusa opublikowano dziś listę punktów, w których mieszkańcy będą mogli zaszczepić się przeciw COVID-19. Na Opolszczyźnie szczepienia będą odbywać się w 169 punktach, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim w akcji weźmie udział 21 placówek.

Nasz powiat tym samym znalazł się na drugim miejscu pod względem liczby placówek dedykowanych do wykonywania szczepień. W samym Kędzierzynie-Koźlu znajdzie się aż 13 takich miejsc: Piast-Med Sp. z o.o. (ulica Leszka Białego), gabinet Bożeny Wąsiak (ulica Racławicka), Medyk – K Sp. z o.o. (ulica Jana Pawła II), SP ZOZ – szpital w Kędzierzynie (ulica Judyma), SP ZOZ – szpital w Koźlu (ulica 24 Kwietnia), Klinika Nova – szpital (ulica Kłosowa), Klinika Nova – poradnia lekarza rodzinnego Koźle (ulica Ignacego Łukasiewicza), Klinika Nova – poradnia lekarza rodzinnego w Sławięcicach (ulica ks. Piotra Ściegiennego), SP ZOZ – gabinet medycyny szkolnej (ulica Harcerska), NZOZ Corrigo (ulica Ludwika Waryńskiego), NZOZ przy Inparco (ulica Powstańców), Poradnia POZ Leszek Oduliński (Plac Richarda Wagnera), NZOZ grupowa praktyka lekarza rodzinnego (Plac Jana Surzyckiego).

Dwie placówki będą szczepić w gminie Bierawa: punkt szczepień Irena Pass-Szczepańska (Bierawa, ulica Dworcowa), punkt szczepień Ewa Langner (Dziergowice, ulica Nowa). W Cisku do akcji szczepień włączy się NZOZ Cis-Medica przy ulicy Harcerskiej. W gminie Pawłowiczki szczepienia będą prowadzone w punkcie szczepień NZOZ Sarmed (Pawłowiczki, ulica Magnoliowa) i w punkcie szczepień Anieli Dembczak (Gościęcin, ulica Kozielska). W gminie Polska Cerekiew zaszczepić będzie się można w punkcie Adriany Łukowskiej-Zdobylak (Polska Cerekiew, ulica Ligonia) i punkcie szczepień NZOZ Sarmed we Wroninie przy ulicy Głubczyckiej. W gminie Reńska Wieś placówką zgłoszoną do szczepień jest punkt Krystyny Stanuli w Długomiłowicach przy ulicy Głównej.

17 KOMENTARZE

  • A niby jakie mają mieć? Ludzie skończcie powtarzać te bzdury że szczepionka musi być cały czas w -80. W ostatnim etapie czyli już przed szczepieniem spokojnie może być przechowywana w zwykłej lodówce i podana w ciągu kilku dni.

 1. Wydaje mi się, że będzie stosowany sposób jak na WUM-ie w Warszawie. Tzn. punkty szczepień otrzymują szczepionki z zamrażarki do punktów z lodówkami tylko wg ilościowego zapotrzebowania dziennego. Tak że szczepionki dostarczone muszą być szybko zużyte.
  Może redakcja zainteresowała by się tematem ???

  • Ciekawe, czy u nas na naszym terenie, też tak samo jak na WUM-ie w Warszawie zdarzyły się szczepienia po za kolejnością, po za strefą”O” osób z tzw. kręgu olkalnych „celebrytów” i kolesi?
   Może trzeba przeprowadzić kontrole?

 2. No to kiedy zaczynacie zapisy i dlaczego tak późno, na każdego chętnego do zaszczepienia potrzeba 15 min. co daje 4 na godz. i 30 osób dziennie na jednym stanowisku, bierzcie się do roboty a za chwilę zapomnimy o koronawirusie.

 3. Tyle punktów, to jest w czym wybierać. Czy nasze celebryty i różne królowe tak jak gwiazdy PRL też się już zaszczepiły poza kolejnością?

 4. Komuś najwyraźniej ten temat nie pasuje. Milczenie i spuszczanie go jest, aż nadto wymowne. Tym bardziej on nas ciekawi i daje do myślenia.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj