W poniedziałek Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Odbędzie się uroczystość

26

Uroczystość odbędzie się bez udziału pocztów sztandarowych i wystąpień. Wydarzenie z zachowaniem obostrzeń epidemicznych zaplanowano na poniedziałek 1 marca, na godz. 11 pod budynkiem bursy szkolnej przy ul. Piastowskiej 11 w Koźlu.

Na miejscu odegrany zostanie hymn państwowy, przedstawiciele samorządów i zaproszeni goście złożą też kwiaty pod tablicą upamiętniającą działaczy podziemia niepodległościowego.

26 KOMENTARZE

 1. Czy widział ktoś w relacjach np z Ameryki czy Anglii, żeby swoich weteranów wojennych i bohaterów wojskowych czcili paląc race i wymachując kibolskimi szalikami?

 2. Definicja :[ Żołnierze wyklęci vel żołnierze niezłomni – polskie powojenne podziemie niepodległościowe i antykomunistyczne – antykomunistyczny, niepodległościowy ruch partyzancki, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR, toczący walkę ze służbami bezpieczeństwa ZSRR i podporządkowanymi im służbami w Polsce.] Często też napadali na Polaków ze względu na nie pogodzenie się z nacjonalizacją która po wojnie nastąpiła (np. pseudo”Ogień”). W Polsce dziwnie wyznaje się rzekomy patriotyzm. Wymyśla się bohaterów których mamy czcić (m.in. żołnierzy wyklętych) – a przecież największymi bohaterami walk o Polskę byli zwykli ludzie…. A o wolność w trakcie stanu wojennego kto walczył ? Też ludzie, ludzie pracy…
  Teraz im kolejne rządy za to dziękują…
  Społeczeństwo też zapomina historię. Kto oddał nas w ręce sowieckie czyli ZSRR ? Sojusznicy jak: Anglicy, Amerykanie… To oni decydowali o losie Państw i ich granic. Jak i po I W.Ś. oraz po II W.Ś. Polacy walczyli na różnych frontach nie tylko za Polskę i tak się odwdzięczono. Polak zrobił swoje, Polak już nie potrzebny…
  Współczesny patriotyzm czy ma polegać na czczeniu bohaterów którzy tak naprawdę nimi nie są ? Czy bieganie z flagami, mordobicie i inne zachowania kiboli to też patriotyzm ? A może patriotyzmem jest działanie władzy przeciw społeczeństwu polskiemu, zabieranie im praw do godności jak kobietom, możliwości leczenia – centralizacja szpitali, prawdziwej informacji – zamordyzm mediów ? Czy zabranie 1,5 mln dawek szczepionki narodowi polskiemu na rzecz Ukrainy też możemy nazwać patriotyzmem ? Ludzie otwórzcie oczy i spójrzcie na teraźniejszość… i pomyślcie o przyszłości Was i Waszych bliskich.

  • To jeszcze przypomnij które mocarstwo wymusiło ponowne pojawienie się Polski na mapach po I Wojnie światowej.
   Niestety Nasze położenie geograficzne zmusza NAS do sojuszy.
   Podaj przykłady napadania na Polaków chyba że Masz na myśli ubeków, komuchów i donosicieli.
   CHWAŁA BOHATEROM!.

   • Jesteś zaślepionym głupcem. Piszesz lecz nie masz pojęcia o czym i stąd te brednie.
    Nie znasz historii więc zamilcz. Lecz cóż można się spodziewać po mielonym vel sznyclem ? Nie wiadomo z czego zrobiony…

  • Jeśli narodowcy znów zrobią cyrk na mieście to znaczy że mają w dupie wszelki ograniczenia a policja może się wykazać próba utrzymania porządku epidemiologicznego, zaznaczam może allleee!!! Jeśli faktycznie Morawiecki sprzeda Ukrainie szczepionki przed skończeniem szczepień w kraju powinien natychmiast zostać postawiony przed sądem, skazany i zamkiety za dalszą dręczenie narodu, nie może być tak że u nas przesuwa się terminy bo brakuje szczepionek a jednocześnie nimi handluje i niech nikt nie pieprzy o solidarności.

 3. Z bandytów zrobili bohaterów wstyd i hańba, zostało niewielu którzy dobrze pamiętają przyszli do rolnika komuniści zabrali, to co zostało zabierali przeklęci żołnierze, pod przymusem czyli znęcanie się oraz rozstrzeliwanie opornych, jakie święto pośmiertnie oskarżać tych bandytów skazywać za mordowanie Polaków!

 4. Zapowiada się wspaniała uroczystość ku chwale Ojczyzny i jej oręża. To dzięki takim bohaterom pochowanym po lasach lokalna ludność czuła się bezpieczna, a ich plony spokojnie oczekiwały na sprzedaż bądź konsumpcję, wszystkim żyło się dostatnio. Bohaterskie działania żołnierzy wyklętych zapisały się na kartach historii chlubą i chwałą. Piszą to nich poematy i elegie ludy na stepach Afryki i Mongolii.
  Do dziś starzy obywatele naszego powiatu pamiętają jak na tym terenie działali partyzanci wyklęci. Dzięki nim żyło się wspaniale, ale jak oni się nazywali , nie mogę sobie przypomnieć jakoś tak nazwa z wilkiem coś, obroną, ale brzmi to jakoś tak germańsko, nie mogę sobie przypomnieć. W 4 pancernych ta nazwa chyba padła…

  Zdecydowanie będę i przyjadę niemieckim samochodem z niemieckimi tabliczkami, bo czuję się odpowiedzialnym patriotą, sercem oddany dzielnym bohaterom. To dzięki obecnej władzy: koledze Jarosławowi i przyjacielowi Antoniemu Ci Wielcy Żołnierze odzyskali godność. To dzięki takim bohaterom Polska przechowywała godność w czasach wolności PO okupacji faszystowskiej. Pamięć o bohaterach w narodzie nie zginie.
  Władze centralne PiS dziękują za okazanie pamięci na ziemiach odzyskanych. Z przykrością informujemy, że na chwilę obecną nie mamy wolnych wakatów na stanowiskach prezesów spółek państwowych. Jest jednak szansa, może zwolnić się prezesura Orlenu, a jak wiemy Panie z Kędzierzyna doświadczenie w chemii mają.

  • Fakt. Pani prezydent miasta możliwości z POKO doświadczenie w chemii ma. Reszta z POKO z tym doświadczeniem różnie ma, ale zapewne poradzą sobie z prywatyzacją.

  • Moich krytycznych uwag wobec lokalnych elit politycznych PiS też nie drukowali. Niestety kk24 z pluralizmem i obiektywnością ma niewiele wspólnego… przykre

 5. Następnym krokiem będzie uhonorowanie bohaterów z Brygady Świętokrzyskiej. A rondom na nowej obwodnicy proponuję nadać imiona Wacława Krzeptowskiego i Huberta Jury. Skoro świętujemy pamięć bohaterów, to nie pomijajmy nikogo z tego grona.

Skomentuj