W poniedziałek kolejne zamknięcie ulicy Przyjaźni. Utrudnienia potrwają około czterech miesięcy

40

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja podały termin zamknięcia dla ruchu ulicy Przyjaźni od skrzyżowania z ulicą Nowowiejską w kierunku Lenartowic za śluzą Nowa Wieś do skrzyżowania z ulicą Tuwima. Droga zostanie wyłączona z ruchu w poniedziałek, 14 stycznia o godzinie 9.00.

Prowadzone etapami zamknięcie ulicy Przyjaźni związane jest z budową kanalizacji dla mieszkańców okolicznych domów. Inwestycja była przez nich wyczekiwana od lat. Wiąże się jednak z dużymi utrudnieniami. Nie ma możliwości przeprowadzenia głównych robót ziemnych bez odcinkowego zamknięcia drogi krajowej nr 40, a to oznacza kłopotliwe objazdy.

Dziś MWiK poinformował o terminie wyłączenia z ruchu ulicy Przyjaźni na odcinku od skrzyżowania z ulicą Nowowiejską do skrzyżowania z ulicą Tuwima:

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu Sp. z o.o. informują, że po konsultacjach z wykonawcą robót firmą Technical Solutions Sp z o.o. oraz zarządcą drogi krajowej Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad z dniem 14 stycznia 2019 r. rozpoczęty zostanie kolejny etap budowy sieci kanalizacji sanitarnej oraz sieci kanalizacji deszczowej wzdłuż ulicy Przyjaźni w Kędzierzynie-Koźlu. W związku z powyższym w poniedziałek 14 stycznia 2019 r. od godziny 9:00 zamknięty zostanie dla ruchu samochodowego odcinek drogi krajowej nr 40 – ul. Przyjaźni od skrzyżowania z ulicą Nowowiejską do skrzyżowania z ulicą Juliana Tuwima. Przewidywany termin budowy sieci kanalizacyjnej to 4 miesiące.

Umożliwiony zostanie przejazd jedynie dla mieszkańców odcinka wzdłuż którego budowana będzie sieć kanalizacji sanitarnej, autobusów komunikacji miejskiej oraz pojazdów uprzywilejowanych.

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu Sp z o.o. przepraszają za utrudnienia w ruchu jednakże całkowite zamknięcie drogi jest konieczne z uwagi na zakres prowadzonych robót i konieczność zachowania odpowiednich warunków bezpieczeństwa w trakcie wykonywania robót budowlanych.

40 KOMENTARZE

  • Rozbabrają, żeby było że zaczęli, a przez śnieg wszystko będzie stało… Oczywiście w wakacje tego robić nie można było zrobić…

  • W przetargu wogóle nie został uwzględniony i nie brany jako kryterium czas realizacji robót, porażka…..
   60% cena
   20% doświadczenie
   20% rękojmia
   Miasto możliwości …..

 1. Panie dziennikarz może jakieś pytanie do właściwego podmiotu, dlaczego remont jest w zimie.
  Dlaczego w przetargu najważniejszym kryterium nie był termin wykonania.
  Czemu nie zorganizowano objazdu przez działki itp itd.

  No i oczywiście później artykuł.

 2. A co z mieszkańcami którzy dojeżdżają do zakładów i Elektrowni ? przecież objazd to dla niektórych duże opóźnienie do pracy. Czy Miasto brało pod uwagę rodziców którzy mają dzieci w placówkach szkolno wychowawczych ? Niektóre świetlice szkolne np. są czynnie od 6:30 a jak dojeżdża się z końca miasta ? albo z poza ?
  Czy nie warto było by chociaż otwierać zamknięty dla ruchu odcinek drogi w godzinach największego natężenia ruchu ? (dojazd i powrót z oś. Blachownia) ? przecież wszystko idzie dogadać – Proszę w imieniu mieszkańców, a szczególnie rodziców którzy mają małe lub większe dzieci i ledwo się rano wyrabiają z czasem, aby nasze władze wzięły to pod uwagę!

  • Nasze władze mają wszystkich w D…e
   Miasto możliwości
   Śnieg napadał ścieżki rowerowe odświeżone A na chodnikach zwały śniegu
   Miasto Możliwości

 3. a co wy takie namolne? jakby to pierwszy raz na olali całkowicie. mieszkańcy liczą się tylko przed wyborami, a te już byli przecież.

 4. Nabrali kontraktow oferujac najnizsza cene a teraz beda sie z tym pie…..yc przez pol roku bo by dac niska cene to trzeba malo pracownikom placic a jak sie malo placi to nie ma komu robic i pol wojewodztwa bedzie podziwialo prace jedna koparkoladowarka i na dwie lopaty a MZK …….. no pogratulowac organizacji komunikacji zgodnie z zasada „frontem do klienta”

 5. Bozia rozum odebrała. Zimą na krótkim dniu takie prace. Gdyby głupota miała skrzydła to ten lub ta , którzy o tym terminie zadecydowali fruwali by jak gołębica.

 6. UWAGA, jechałem dziś objazdem przez Sławięcice, Miejsce Kłodnice, Cisową – droga – same dziury, drogowcy łatają asfalt !!!, (rychło wczas) ktoś upadł na głowę, wiatr hula, gałęzie na drodze SZOK.

 7. Dlaczego nie zorganizowano objazdu drogą wzdłuż ogródków działkowych wystarczyło tą drogę odpowiednio wcześniej utwardzić i wzmocnić podłoże. Ogórdki działkowe i okoliczni mieszkańcy byli by też zadowoleni bo zyskali by poprawiony standard drogi.
  Najlepiej zepchnąć odpowiedzialność i wszystkie koszty na szarego mieszkańca niech się martwi .
  Czemu prace nie trwają na dwie zmiany w przypadku zamknięcia drogi?.
  Ludzie to XXI wiek nie zamyka się drogi KRajowej i nie kieruje się ludzi na pipiduwy i drogi niższych klas w katastrofalnym stanie bo dla firmy budowlanej jest to tańsze.
  Proponuje blokady drogi bo inaczej chyba się nie da zmusić się ich do myślenia.

  • Dokładnie! Do teraz nie doczekaliśmy się żadnego wyjaśnienia, dlaczego nie można było poprowadzić objazdu wzdłuż ogródków działkowych! A więc prosimy albo o merytoryczne uzasadnienie tej decyzji, albo o jak najszybsze zorganizowanie objazdu tą trasą!!!

   • Ludzie i tak tamtedy jezdza wiec smialo jedz ale tam w niektorych miejscach jest za wasko zeby normalnie mogly minac sie dwa samochody. Bedzie spotkanie Pani Prezydent z mieszkancami osiedli,trzeba isc i powiedziec co siedzi na watrobie,wladza to my!!!

    • „Bedzie spotkanie Pani Prezydent z mieszkancami” – gdzie ta informacja się pokazała – kiedy te spotkanie, jeżeli to prawda to trzeba się zmobilizować

  • Dobrze kombinujecie, ale to nie jest takie proste. Po pierwsze to odjazd dla tranzytu (droga krajowa), po drugie droga wzdłuż działek nie jest drogą, fizycznie przejazd jest i przypomina drogę, ale formalnie to nawet nie jest droga, nie ma jej na mapach (na Google nie patrzcie, chodzi o stan prawny). Po trzecie właśnie przez te działki jest nieoficjalny objazd dla mieszkańców KK wieć nie ma co narzekać skoro można tam przejechać.

 8. Objazd przy ogródkach to nie jest objazd tylko pasmo błota. Brak odwodnienia! Ale na czas remontu drogi krajowej powinna ta droga być wyrównana, utwardzona.
  A co do ul Przyjaźni, to musimy domagać się ruchu wahadłowego, anie całkowitego braku ruchu.

 9. Szanowni kierowcy apeluję do was wszystkich jezdzacych objazdem. Poza terenem zabudowanym można szybciej jak 50km/h niektorzy jada nawet 30 – rozumiem, ciemno, las, dziury, nie znam drogi ok proszę bardzo. Ale mamy ruch prawostronny i proszę sie trzymac prawej krawędzi i umożliwić wyprzedzenie się. Od razu uprzedzam fakty nie jadę jak wariat. Jade 60-70 km/h a jak ktos przedemna jedzie 30km/h srodkiem drogi to jest to utrudnianie jazdy innemu. Pozdrawiam wszystkich zmotoryzowanych.

  • Mówisz odcinku z Lenartowic do Cisowej?, tam są dziury wiec nie ma obowiązku zatrzymania się, nie ma prędkości minimalnej. Trzeba jechać bezpiecznie i dostosować prędkość do warunków.

 10. Chodzi o objazd Cisowa miejsce klodnickie. Droga szeroka w miarę połatana a co do i Lenartowic to masz rację, szerokość na jedo auto i dziura na dziurze nie ma zbytniej możliwośći wyprzedzić. Pozdrawiam

 11. Na całym świecie odbywają się remonty dróg.I wiąże się to przeważnie z utrudnieniami, a tym samym objazdami.Nie dawno niemal masowe remonty dróg odbywały się w Gliwicach.Kto miasta nie znał, miał w tym czasie niemały kłopot z przejazdem.Ale tylu mundrali internetowych, co w metropolii Kędzierzyn-Koźle, tam nie było.Nie było tylu krytyków podważających każdą niemal decyzję o remoncie, przebudowie, modernizacji.
  Opamiętajcie się trochę.Wasze zacietrzewienie może doprowadzić do nieszczęścia.

  • Na świecie to się całe mosty wymienia w pół miesiąca.
   To co dzieje się w KK to kpina. Albo zła wolą.
   Co będzie jak ktoś zginę jadąc objazdem, albo dozna uszczerbku na zdrowiu. Trasę którą wyznaczono wydłuża niebezpiecznie trasę i to w bardzo niesprzyjających warunkach pogodowych. Jest to rażące naruszenie bezpieczeństwa podróżnych.

  • „Na całym świecie odbywają się remonty dróg” – z tym mądralą to ostrożnie, remonty w zimie to chyba na innym świecie. KOLEGO MAJ proszę przyjrzeć się remontom na ul. Wierzbowej, Elsnera i głupot nie wypisywać.

 12. No i stało się ….. na objeździe obok działek jak na pustyni czy polu po ziemniakach po ulewnym deszczu ! Zapadnięta droga,dziury ,błoto ..gdzie władza ??? Czy nie wypada utwardzić tego przejazdu????

 13. Nestety, pani prezydent ma przechlapane u wyborców. Za to co zgotowała mieszkańcom. W oóle nie pomyślała o zwykłych ludziach, o mieszkańcach i pracownikach Blachowni. Można było utwardzić drogę przez działki. Nikt nie wykazał dobrej woli, nikt się nie zainteresował. Jestem wściekła i rozgoryczona

 14. Ciekaw jestem, po blisko 3 miesiącach remontu, kiedy jego zakończenie jest planowane?
  Remont miał trwać 4 miesiące.
  Czyli zakończyć powinien się w połowie maja.
  Jak to się przedstawia na chwilę obecną, ktoś wie?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj