W połowie marca całkowite zamknięcie drogi krajowej w Blachowni. To samo na Spokojnej

21
Ulica Spokojna w trakcie remontu.

W ramach przebudowy alei Spokojnej i budowy kanalizacji przy ulicy Przyjaźni wkrótce nastąpi całkowite wstrzymanie ruchu na obu odcinkach objętych pracami. Blokada jest konieczna ze względu na zakres robót i bezpieczeństwo użytkowników.

Do tej pory odcinek ul. Przyjaźni na osiedlu Blachownia był wyłączany z ruchu między godz. 7.30 a 15.00. Zakaz ten nie obowiązywał jednak mieszkańców tamtejszych posesji oraz miejskich autobusów. Od 15 marca obejmie on wszystkich. Przez trzy kolejne tygodnie z wyjątkiem niedziel w godz. 8.00 – 13.00 ulica będzie całkowicie nieprzejezdna. W tym okresie zostaną wykonane przyłącza przechodzące przez całą szerokość jezdni. Kierowcy oraz miejskie autobusy będą mogli korzystać jedynie z alternatywnych tras.

Na alei Spokojnej utrudnienia rozpoczną się nieco wcześniej. 6 marca droga zostanie całkowicie zamknięta na trzy tygodnie. Na czas robót objazd w obu kierunkach, także dla miejskich autobusów, wytyczono przez ulicę Gajową, gdzie tymczasowo zostanie wprowadzony zakaz postoju i parkowania.

21 KOMENTARZE

 1. tak alternatywne trasy – droga przy działkach dziura dziurę dziurą pogania , trasa przez Kotlarnie 34 km, a przez Cisowa około 25 – takie to alternatywne trasy – miasto możliwości stanęło na możliwie najwyższym poziomie ułatwiania życia mieszkańcom czyli zerowym – masakra, a hejterzy niech wstrzymają konie, bo taka jest prawda – szerokości wszystkim życzę i uśmiechu na twarzy :)

 2. Przez las da się jechać, aż takiej tragedii nie ma, ale mam nadzieje że zanim całkiem zamkną to jednak dosypią tam trochę tłucznia.

  • Racja.Ludzie sami wybrali teraz narzekaja.
   Wybieralismy tez ludzi do powiatu, teraz bedziemy jezdzic po dziurachawych drogach powiatowych.
   Powinni spalic sie ze wstydu.
   Moze redakcja zapoda jakies slodkie fotki z paniami N. i T. ,na tle tych super tras przez wioski.

 3. Nie rozumiem do końca zdania: „Przez trzy kolejne tygodnie z wyjątkiem niedziel w godz. 8.00 – 13.00 ulica będzie całkowicie nieprzejezdna.” Czyli do 8 rano i po 13 będzie droga przejezdne? Czy może w niedzielę tylko między 8 a 13 droga będzie przejezdne?

 4. Ulica Sławięcicka powinna mieć pierwszeństwo w stosunku do Powstańców Śląskich w tym okresie. W Sławięcicach powinna nastąpić okresowa zmiana organizacji ruchu. O załataniu dziur na ul. Szpaków do Miejsca Kłodnickiego to nawet nie wspomnę

 5. Poproszę o jasny komunikat odnośnie ul. Przyjaźni. Tekst powyżej jest napisany tak, że informacje podane można na różne sposoby interpretować.

 6. Protestujący maja rację, w takim razie zaprzestać napraw i budowy niech jeżdżą po starych 😂 😂 myślenie komunistyczne.. Psy ogrodnika, to oczywista oczywistość że jak się cis robi dla kogoś to trzeba się liczyć z utrudnieniami dla innych logiczne!!! Nigdy wszystkim się nie dogodzi na raz.. A jeśli macie uwagi co do sposobu to proszę wasssss oni są mądrzejsi niż wy wszyscy razem wzięcia.. Więc nie pouczajcie ich magistrowie inżynierowie laureaci budowniczy roku

 7. Ludzie po tą są przecinki żeby czytac ze zrozumienien. Przez 3 kolejne tygodnie od 15 marca będzie zamkniete. Od pon do sob. w godz od 8 do 13. Niedzielę są wyjątkiem gdzie będzie otwarte 24h.

 8. swego czasu jak byłem w Holandii to 20 km autostrady wyremontowali w ciągu jednego wekendu. w piątek wieczorem zamknęli autostradę a w niedzielę wieczorem już malowali pasy na jezdni.Jak byłem w wojsku w latach 70 tow Słubicach wykonywaliśmy podobną robotę było nas ok 80 ludzi bez żadnego sprzętu tylko wojska rakietowe ziemia powietrze z łopatami zajęło nam to 2 tygodnie.Można ??????????????????. jak się bierze firmę fituliten to są takie efekty.

 9. Szkoda słów i nerwów. Gdyby w Blachowni mieszkał któryś z prominentów pewnie by coś zaradzili. Nie jest to pierwsza głupota lub cynizm w stosunku do mieszkańców

 10. Drogi powinni remontoać ..TO PRAWDA ..są utrudnienia TO PRAWDA…ale dlaczego te utrudnienia są spotęgowane.. Hurt remontów w jednym czasie i to drug istotnych.. Ceny paliw w tym czasie powinny byc zaniżone a były najdroższe w w okolicy.. ale zalecane objady dla wszystkich po 30 km…a co gdy jezdzisz do pracy kazdego dnia? ? Wszedzie paliwo od dawna spadało ale u nas piedestał cenowy… Przypadek??????

Skomentuj