W pięciu punktach na terenie miasta ustawiono kurtyny wodne. W upalne dni można się schłodzić

20

Wraz z nadejściem fali upałów w kilku punktach na terenie miasta pojawiły się kurtyny wodne, które w gorące słoneczne dni dadzą odrobinę orzeźwienia mieszkańcom.

Urządzenia zainstalowała na terenie Kędzierzyna-Koźla spółka Miejskie Wodociągi i Kanalizacja. Urządzenia można znaleźć na Placu Wolności, w okolicy dworca kolejowego, na placu zabaw przy ulicy Kośnego, na placu przed urzędem miasta i w okolicy domu kultury Chemik.

20 KOMENTARZE

 1. Czy ci decydenci są normalni ? Widać że pomimo klimatyzacji zwoje im się przegrzały. Tylko jeden punkt w Koźlu i to zamiast na betonowym rynku to przed urzędem. Chyba po to by się schłodziła p. prezydent ze świtą. Plac zabaw w cieniu – kpina i jeszcze raz kpina. Jestem za tym by nastąpił podział Kędzierzyna od Koźla.

 2. W Czechach uruchomisz sobie kurtynę wodną dzwoniąc na podany numer telefonu.
  Woda podawana jest przez kilka minut.
  Ale my som bogate. We wszystko. We wode. W miliony na niby wybory. W prezesów na pół roku. No, w ogóle we wszystko my som bogate.
  U nas woda może lać się bez przerwy.

 3. No na rynku w Koźlu powinno być . Ludzie z kozla wiecznie narzekają ale jest budżet obywatelski na który można wypisać swoje projekty i zazwyczaj piszą ludzie z Kędzierzyna. Więc się nie dziwić. Nawet te najmniejsze pomysły są ważne. Koźle to stare miasto i fajnie by było jakby ono było inne niż Kędzierzyn .Ale trzeba pomysłów . Ja np. proponowalabym zrobić na rynku wieeeelkie okrągłe donice z kwiatami bo rynek jest masakryczny. Albo zrobić bulwary nad odra jak we wroclawiu. Tak żeby można było sobie usiąść ,pospacerować. Ale to trzeba pisać i mówić i zachecac bo każdy by chciał gdzieś spędzić czas w naszym mieście . I też uważam że trzeba połączyć Kędzierzyn z Koźlem i kedzierzyn z blachownia i Kędzierzyn z azotami w jedną całość .

  • Przecież one są połączone od 1975 roku w jedno miasto. Tylko że wszystko kreci się wokół pępka zwanym Kędzierzynem. Reszta jak widać się nie liczy. A wszystko przez p.Nowosielską która nie cierpi Koźla. Buduje tylko w Kędzierzynie i Azotach kosztem reszty. A jeśli chodzi o budżet to co za te grosze chcesz zbudować ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj