W piątek urząd miasta czynny tylko do 13.30. Pracownicy mają iść do rodzin

4

Dzisiejszy świat jest w ciągłym biegu, a znalezienie wolnej chwili, zwłaszcza dla rodziny, bywa trudnym zadaniem. Dlatego urząd miasta już po raz drugi przyłącza się do ogólnopolskiej akcji „Dwie Godziny dla Rodziny”. W piątek, 11 maja urząd będzie czynny do godz. 13.30, aby ten dodatkowy wolny czas pracownicy mogli poświęcić swoim bliskim.

Badania przeprowadzane na świecie pokazują, że silne i głębokie relacje z rodziną i przyjaciółmi są warunkiem naszego szczęścia, rozwoju i dobrego samopoczucia. Akcja „Dwie Godziny dla Rodziny” jest kampanią społeczną na rzecz ich pogłębiania. Cel, jaki jej przyświeca, można streścić w takim zdaniu: „Aby być razem, a nie „obok siebie”. Realizowana przez pracodawców na całym świecie jest symbolem integracji życia zawodowego i prywatnego w myśl hasła: „Mamy jedno życie w wielu rolach”.

Udział w akcji, obok naszego urzędu miasta, biorą m.in. firmy, uczelnie wyższe i inne samorządy z całej Polski. Zachęcamy wszystkich pracodawców do udziału w tym wydarzeniu i podarowaniu swoim pracownikom 120 minut dla swoich najbliższych. Szczegóły akcji można znaleźć na stronie http://2godzinydlarodziny.pl/.

Źródło: urząd miasta

 

4 KOMENTARZE

  1. To się dzieje naprawdę?
    Jeśli tak, to idąc tym tokiem rozumowania, Nowosielska powinna swym urzędnikom zaproponować: w piątek siedem godzin dla rodziny. Bo przecież im pracownik jest dłużej z rodziną, tym jest szczęśliwszy. A prezydentowi miasta chyba zależy na szczęściu swych podwładnych bardziej, niż mniej.

Skomentuj