W piątek rozpoczęcie sezonu kąpielowego nad jeziorem w Dębowej. Bezpieczeństwa strzeże WOPR

6

Jezioro w Dębowej to niezmiennie najpopularniejszy wśród plażowiczów akwen w rejonie Kędzierzyna-Koźla. 18 czerwca rusza sezon kąpielowy.

Na dwóch strzeżonych plażach – „Centralnej” i „Stodoła” bezpieczeństwa plażowiczów strzeże Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Sanepid wydał pozytywną opinię co do jakości wody, a więc bez przeszkód można zażywać chłodzącej kąpieli. W rejonie plaż użytkownikom zapewniono toalety. Kąpieliska są strzeżone w tygodniu w godzinach 10-18, a w soboty, niedziele i święta w godz. 10-19.

WOPR jak i policja apelują rozwagę podczas wypoczynku nad wodą. Nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich i nigdy nie wchodźmy do wody po alkoholu. Dzieci powinny być pod stałym dozorem opiekunów.

6 KOMENTARZE

  1. Ja jestem ciekawa na jakiej podstawie sanepid wydaje zgode bo czasem ta woda jest z piana ! Ja bym się bała tam wchodZic . Powinno się przefiltrować ja baaardzo dokładnie . Tym bardziej że jest to woda stojąca a pod wpływem słońca to się kisi.

  2. Sanepid wydał pozytywną opinię? A to ciekawe, kto im kazał? Woda stojąca, zmieniona w żur jest niebezpiecznym skupiskiem wszelkiej maści syfu i bakterii. Nazwisko podajcie osoby wydającej opinię pozytywną, żeby wiadomo było od kogo domagać się odszkodowania za choroby skóry, szczególnie u dzieci.

  3. Oj kobiety, przecież woda jest filtrowana przez cały rok z naturalnych roślin znajdujących się pod wodą, jak by była brudna to proszę mi uwierzyć raki skorupiaki niezamieszkały by wniej, tak na przyszłość zanim coś napiszecie to ruszyć główka poczytać na swoich Smartfonach a nie tylko wstawiać zdjęcia na Facebook co w tym momencie spożywacie itp,

  4. Żadna przyjemność tam się taplać.Bylem wczoraj tam z kolegą, który wszedł do tego bajora na chwilę.Po wyjściu powiedział że muł po kostki a „woda”za ciepła,skutecznie obrzydził mi tą przyjemność ochłodzenia

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj