W październiku i listopadzie trzy okazje, aby za darmo sprawdzić światła na stacjach diagnostycznych

0

Właściwe działanie świateł bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Trwa szósta edycja kampanii pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Ma ona zwrócić uwagę kierowców, jak ważny, dla ich bezpieczeństwa, jest stan oświetlenia pojazdu. Już w najbliższą sobotę, w 8 stacjach diagnostycznych w Kędzierzynie-Koźlu, kierowcy mogą bezpłatnie dokonać takiej kontroli.

Właściwe działanie świateł, bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Rusza szósta edycja kampanii pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma zwrócić uwagę kierowców, jak ważny, dla ich bezpieczeństwa, jest stan oświetlenia pojazdu.

Bardzo ważnym jest, aby zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, oświetlenie pojazdu było sprawne i wydajne. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Światła powinny świecić na odpowiedniej wysokości, pod odpowiednim kątem. Powinny mieć również określone natężenie i barwę. Wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie, mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi bądź oślepianiem innych uczestników ruchu drogowego.

W ramach szóstej edycji kampanii pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, kierowcy w dniach 23 października oraz 6 i 11 listopada będą mogli w naszym powiecie bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na następujących stacjach kontroli pojazdów, które zadeklarowały udział w kampanii:

1.PZM OZDG Sp. z o.o., ul. Gazowa 2c Kędzierzyn-Koźle
2.PZM OZDG Sp. z o.o., ul. Piastowska 58 Kędzierzyn-Koźle
3.Stacja Kontroli Pojazdów Auto ZAK, ul. Mostowa 30e K-Koźle
4.Stacja Kontroli Pojazdów, ul. Stalmacha 14 Kędzierzyn-Koźle
5.Stacja Kontroli Pojazdów Galon, ul. Kozielska 93 Kędzierzyn-Koźle
6.Stacja Kontroli Pojazdów PZM, ul. Gazowa 2c Kędzierzyn-Koźle
7.Stacja Kontroli Pojazdów Michalec, ul. Gazowa 2 Kędzierzyn-Koźle
8.Stacja Kontroli Pojazdów PZM, ul. Piastowska 58Kędzierzyn-Koźle

Skomentuj