W Parku Orderu Uśmiechu powstaje multiring. To prawdziwa gratka dla sportowców w naszym mieście

8

Już niebawem w Parku Orderu Uśmiechu pojawi się konstrukcja treningowa typu multiring. Prace już trwają. Będzie to pierwsze takie urządzenie sportowe w naszym mieście.

Pod koniec lutego w parku zostanie zainstalowane urządzenie sportowe Combo OCR Pro 4,5×9 KK firmy NASC. Urządzenie to pozwala na naukę i doskonalenie technik pokonywania najczęściej spotykanych przeszkód na biegach typu OCR (rodzaj biegu przełajowego urozmaiconego naturalnymi i sztucznymi przeszkodami terenowymi wymagającymi szczególnego wysiłku i odporności do ich pokonania).

Konstrukcja będzie zawierać w sobie zestaw 20 przeszkód podzielonych na tory, od prostych spotykanych na trasach dla początkujących do bardziej zawansowanych konstrukcji, które pojawiają się na mistrzostwach Polski i Europy. Pojawi się bezpieczna nawierzchnia, ławki i stojaki na rowery. Multiring będzie zawierać takie elementy jak: killer plank, monkey bars typu A, trapez, snake, drążki na łańcuchu, czy kołki do przechodzenia z ringami.

Konstrukcja, jak i dopasowanie przeszkód, pozwala ćwiczyć technikę pokonywania przeszkód, koordynację ruchową, wzmacniać mięśnie górnej obręczy, barków, ramion, siłę chwytu jak i mięśni głębokich brzucha i pleców.

Inwestycja realizowana jest w ramach budżetu obywatelskiego i oszacowano ją na kwotę 70 tysięcy złotych.

8 KOMENTARZE

  • nie narzekaj, bo

   20.07.2006:
   „Mitręga biurokratyczna utrudnia działania w sferze gospodarczej i społecznej. To musi być zmienione i będzie zmienione – zapowiedział w swoim sejmowym expose premier Jarosław Kaczyński.”
   05.10.2011:
   „Jarosław Kaczyński powiedział w środę w Siedlcach, że jeśli jego partia wygra wybory, wprowadzi ułatwienia podatkowe (…) oraz ograniczy blokującą biurokrację państwa.”

   więc PO tylu latach chaosu, wstawania z kolan trzeba było wprowadzić „Nowy Ład”

 1. Jakie przeszkody biurokratyczne???
  Jest lepiej niż przed pandemią,wszystko na czas,małe kolejki.O co ci chodzi?
  Czekamy na następną porcję komentarzy dygotliwych frustratów.
  Przestańcie narzekać że w mieście nic się nie dzieje,wystarczy poczytać KK24 z pozytywnym nastawieniem i okaże się że całkiem dużo się dzieje.

 2. Kiedy wreszcie naprawicie most nad Kanałem Gliwickim, który jest częścią jednej z dróg dojazdowych do Parku Przemysłowego Blachownia, a tym samym drogą ewakuacyjną w razie zagrożenia? Prezydenta i jej świta mają w d**ie pracujących tam ludzi! W końcu Blachownia to nie hołubione przez nią Azoty. DO ROBOTY!!! fotomodelko z ratusza!

 3. Ten park to jest oaza spokoju dla wszystkich którzy lubią spokój a teraz chcą zrobić wszędzie wszystko dla rozwydrzonych małolatów. A gdzie będzie park dla ludzi lubiących kwiaty ,wodę ,przyrodę i spokój?

  • Zniszczą każde normalne miejsce w tych Pierdzicycach. Zrobili z porządnego parku jakiś plac zabaw a teraz dalszy cyrk. Jakby im mało było tego szaleństwa jeszcze.

 4. To już głupszego pomysłu urzędasy z UM na czele z p. Nowosielską nie mogli wymyśleć ? Rozpieprzają pieniądze na lewo i prawo na inwestycje większości mieszkańcom nie potrzebne. Może w końcu zrobicie remonty dziurawych dróg, zwichrowanych chodników i inne piorytetowe inwestycje z ktorych rzeczywiście mieszkańcy korzystają i są im potrzebne. Ja się pytam czy to waładza czy już błazny ?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj