W ostatniej chwili powstrzymali niedoszłego samobójcę. Podziękowania dla policjantów z Kędzierzyna-Koźla

9

Wzorowa interwencja przeprowadzona przez st.asp. Wojciecha Drozda, sierż. Damiana Kubanka i post. Krzysztofa Mirka, prawdopodobnie ocaliła życie 28-latka. Za sprawne działania podjęte w kryzysowej sytuacji wszystkim trzem funkcjonariuszom podziękowała osobiście prezydent Sabina Nowosielska. 

20 maja około godziny 2:00 w nocy dyspozytor numeru alarmowego otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że z mostu Józefa Długosza chce skoczyć mężczyzna. Na miejsce zostali skierowani policjanci, strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego. Gdy po kilku minutach funkcjonariusze dotarli na miejsce, mężczyzna stał za barierką. Był bardzo pobudzony i groził, że targnie się na swoje życie, jeśli ktokolwiek się zbliży. Próbę odwiedzenia go od tego zamiaru podjęli policjanci: st.asp. Wojciech Drozd, sierż. Damian Kubanek i post. Krzysztof Mirek. Ponad godzinne negocjacje przyniosły oczekiwany rezultat. Funkcjonariusze przekonali 28-latka do zejścia z mostu.

Za swoją postawę, skuteczność i umiejętności wszyscy trzej funkcjonariusze odebrali od prezydent miasta listy gratulacyjne.

9 KOMENTARZE

  1. A co oni takiego nadzwyczajnego zrobili?
    Przecież ratowanie zdrowia i życia człowieka to ich obowiązek.

  2. Te podziekowania to absurd bo w końcu to ich praca . Czy wam ktoś za każdy dzień swojej wydajności w pracy dziękuję szef czy inny przełożony? Nie licząc wypłaty

  3. Ten akrobata, tez powinien dostac nagrode, za ponad godzinna wytrwalosc stania z drugiej strony barierki mostu. ciekawe czy byl tylko po gorzale, czy tez nawachal sie benzenu!?

  4. Ale Sabcia ma ciąg na bramkę. Co jej do policji skoro to działka powiatu? Byle na foto w mediach się dostać, a miasto pustoszeje i szarzeje.

  5. PRAWDOPODOBNIE – słowo klucz.
    Po tym tekście już naprawdę nie wiem za co pismilicja otrzymuje wynagrodzenia…

Comments are closed.