W okolicy zaczęły pojawiać się ciężarówki, coś rozładowują? To mogą być nielegalne odpady. Apel policji

7

Pod koniec listopada w Koźlu Port ujawniono magazyny, w których znajdowało się ponad 1500 zbiorników z niebezpiecznymi substancjami. Takich składowisk na terenie powiatu może być więcej. Funkcjonariusze apelują do mieszkańców, aby alarmowali mundurowych o samochodach, które ich zdaniem mogą przewozić nielegalny ładunek.

Policja zwraca się z prośbą, szczególnie do osób mieszkających w zacisznych, ustronnych okolicach, z dala od gęstej zabudowy mieszkalnej, w okolicy lasów, miejsc rzadko uczęszczanych, nieużytkowanych terenów przemysłowych, czy nieczynnych terenów przemysłowych i przedsiębiorstw o niezwłoczne przekazywanie swoich spostrzeżeń i podejrzeń dotyczących nielegalnego składowania odpadów.

Naszą czujność powinny wzbudzić pojazdy ciężarowe, które od jakiegoś czasu zaczęły przyjeżdżać w takie miejsca lub odbywający się rozładunek beczek czy palet pojemników, nazywanych powszechnie mauserami na takim terenie.

Każdy przypadek, który budzi nasze podejrzenia, prosimy zgłosić policji pod numerem telefonu 112. Informacje można przekazywać również za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która zawiera kategorię, dotyczącą dzikich wysypisk odpadów.

7 KOMENTARZE

  1. Straż Miejska, Policja, Służba Celna, Inspekcja Transportu Drogowego, Wydział Ochrony Środowiska w Starostwie, wszystkie te służby nie zauważyły, że ktoś wozi po mieście i składuje takie coś? Teraz apel Policji, która pałami teleskopowymi łamie ludziom kości za nic brzmi „pracujcie za nas”, serio? Nie dziwi mnie że nic nie wiecie co się w mieście dzieje bo nawet jakby na rynku była w nocy strzelanina to dyżurny na komisariacie nie usłyszy bo „za daleko” i poza tym śpi.

  2. wiadomo, informować trzeba, ale służby zamiast inwigilować polityków, to powinny monitorować takie transporty, bo one nie są krajowe, tylko międzynarodowe. Gdzieś za granicą są ładowane i potem transportowane do pisowskiego państwa. Zamiast tłumów policjantów na Mickiewicza, to należałoby rzucić te siły do zwalczania prawdziwych zagrożeń, zamiast nosić babcie i kobiety w kajdankach, trzeba nosić zleceniodawców tych transportów.

  3. Próbowałem zgłosić podejrzane zdarzenie pod nr 112. Stare (sądząc po głosie) babsko warknęło na mnie po pierwsze o adres, czyli ulicę i nr domu/mieszkania. Zdarzenie miało miejsce w terenie otwartym, więc mogłem podać nazwę terenu, ale nie nazwę i numer ulicy. Stare babsko mimo kilkuminutowej próby przekonania do przyjęcia zgłoszenia przez cały czas rozmowy bardzo stanowczo odmawiało rejestracji zgłoszenia wydając warknięcia i podnosząc głos. Drugie połączenie odebrało inne stare opryskliwe babsko, dopiero trzecia próba zgłoszenia pod 112 skończyła się sukcesem, bo telefon odebrał grzeczny młody człowiek, Całość zajęła około 15 min.
    Nie pierwszy raz sytuacja taka miała miejsce w przeszłości, że aby skutecznie złożyć zgłoszenie to musiałem dzwonić kilkukrotnie, aby trafić na normalnego operatora.

    • Tu się zgodzę, stare babska w urzędach itd, to zmora dzisiejszych czasów. Obrażone na cały świat za to że ich uroda przeminęła wraz z młodością, a nic poza tym nie reprezentowały. Chamskie i opryskliwe dla każdego młodego człowieka, bo IM się należy szacunek. Oczywiście nic nie dają w zamian, szacunek należy się za liczbę lat które przeżyły na biurowych stanowiskach pijąc kawusię. ***** stare baby prądem. Oczywiście jest sporo pozytywnych i miłych staruszek, więc się da.

Skomentuj