W okolicach kędzierzyńskiego dworca jest teraz jeszcze ładniej. Miasto zakończyło przebudowę ulicy

8

Dworzec PKP to jedna z wizytówek Kędzierzyna-Koźla. Teraz, w całkowicie nowej oprawie, jest jeszcze piękniejszy niż dotychczas. Ulica Dworcowa biegnąca bezpośrednio obok budynku została kompleksowo zmodernizowana ze szczególną dbałością o estetykę.

Nowe płyty granitowe doskonale komponują się z elewacją dworca i odremontowanymi schodami. W ich pobliżu pojawiła się również bezpieczna rampa dla wózków inwalidzkich oraz dziecięcych. Wszystkie te udoskonalenia będą doskonale widoczne nawet w nocy dzięki energooszczędnym latarniom LED. Reszta ulicy, w dalszej odległości od dworca, również nie została zapomniana. Na całej długości położono nową nawierzchnię oraz powstały bezpieczne chodniki.

Zakończone zadanie inwestycyjne Gminy Kędzierzyn-Koźle pn. „Przebudowa i rozbudowa drogi gminnej – ul. Dworcowej w Kędzierzynie-Koźlu”, realizowane było przy współfinansowaniu ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, będącego państwowym funduszem celowym. Dofinansowanie przekazane przez Wojewodę Opolskiego w formie dotacji wyniosło 659.016,57 zł.

8 KOMENTARZE

  1. Dworzec naprawdę wygląda pięknie (pomijając betonozę). Odremontowany na zewnątrz ,odremontowany wewnątrz. Piękną lokomotywa, iluminację. Tylko połączeń z roku na rok coraz mniej.Tyko kierunki Opole,Gliwice,Wrocław z dalekobieżny zostało tylko 6. Jak na miasto które było istotnym węzłem w komunikacji kolejowej to teraz mamy tylko ładny budynek dla fryzjera.

  2. `Dworcowa biegnąca bezpośrednio obok budynku została kompleksowo zmodernizowana ze szczególną dbałością o estetykę `

    – proszę się przejść . Estetyka ? Nogi połamać ( zrozumiale noga poczuć a nie się potknać i to co metr ) a że to drogie to klin wyszedł jak wyszedł drugi raz nie tne bo materiał za drogi .

    Do poprawki po zapadalo się.

    Powodzenia..

  3. Ten remont trwał rekordowo długo,gdyż tempo robót było ślamazarne i zgodne z ekologią(?!)same płyty betonowe.Brawo projektanci i brawo nadzorcy z ramienia Urzędu Miejskiego czyżby nim był p.Maruszczak?Czuwaj!

  4. W stronę byłej poczty płyty się po zapadały, trochę zieleni by się przydało i bat na kierowców skracających sobie drogę przed drzwiami dworca

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj