W nocy temperatura może spaść nawet do – 17 stopni Celsjusza. Ostrzeżenie meteorologiczne

5

Ci, którzy tęsknili za prawdziwą zimą, w ostatnim czasie nie mają powodów do narzekań. Intensywnym opadom śniegu towarzyszy mróz. W nocy z niedzieli na poniedziałek temperatura może spaść nawet do – 17 stopni Celsjusza. IMGW wydało ostrzeżenie dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -17°C do -15°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 10 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 19 w niedzielę do godz. 9 w poniedziałek. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80 proc.

5 KOMENTARZE

  1. Czas sięgnąć po zapasy plastiku, izolacji z kabli, a po kawusi idę maczać szczapy w starym oleju z Poloneza. Fajnie jest też mieć dostęp do podkładów kolejowych, te czekały na tęgie mrozy.

    • I wtedy dopiero będzie wreszcie można odetchnąć pełną piersią, ostatnio trochę bardziej wiało i powietrze się lekko oczyściło, już się bałem o płuca bo się PRZYZWYCZAIŁY DO SYFU!!!

  2. Miejska stacja monitorująca pogodę (IMGW) padła – wg zegara strony – ok. godz. 23, czyli wg czasu polskiego godz. później. Zaszkodził jej mróz! Ostatnia zarejestrowana temp. to minus 15,7 st. C. W taki mróz lubię „przegonić” samochód, żeby mi nie zamarzł „na kość”, zwłaszcza że nie mam garażu. Ok. godz. 1:50 w okolicy Zalesia Śląskiego termometr pokazał mi falę bardzo zimnego powietrza o temperaturze spadającej w ciągu kilku minut od minus 18 do minus 24 st. C. Gdybym nie widziała tego na własne oczy, pewnie bym w to nie uwierzyła, że jest aż tak niska. Zostało to utrwalone na zdjęciach.
    Całe szczęście, że prognozy mówią o ociepleniu już następnej nocy!

Skomentuj