W „Niezapominajce” ruszyła Akademia Pomysłowych Dzieciaków. Pierwszy egzamin maluchy zdały celująco. ZDJĘCIA

0

Ma pomóc przedszkolakom w rozwijaniu kreatywnego myślenia, a przy okazji dostarczyć im sporo zabawy. W Publicznym Przedszkolu nr 24 wystartowała dziś Akademia Pomysłowych Dzieciaków.

Akademia to projekt, który dzieci z Publicznego Przedszkola nr 24 będą realizować w ciągu najbliższych miesięcy. W uroczystej inauguracji wydarzenia udział wziął wiceprezydent miasta Wojciech Jagiełło, kierownik wydziału oświaty i wychowania w urzędzie miasta Bożena Jankowska oraz przedstawiciele rady rodziców. Dzisiejsze spotkanie było też okazją do uczczenia Święta Edukacji Narodowej.

Zaproszeni goście zasiedli w komisji egzaminacyjnej do Akademii Pomysłowych Dzieciaków. Maluchy rozwiązywały ciekawe zadania, za które otrzymywały oceny. Wszystkie przedszkolaki z „Niezapominajki” zdobyły przepustkę do akademii.

– W ramach projektu zaplanowaliśmy cykl warsztatów, laboratoriów i spotkań dla dzieci oraz ich rodziców. Zajęcia mają na celu pobudzenie przedszkolaków do kreatywnego myślenia – opowiada Urszula Szałaj, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 24 w Kędzierzynie-Koźlu.

Skomentuj