W niedzielę obchody 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Uroczystość w Parku Pojednania i seans kina plenerowego

16

Opolska Posłanka Katarzyna Czochara wraz z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości z Kędzierzyna-Koźla organizuje w niedzielę uroczystość z okazji 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

To ma być patriotyczne popołudnie w Parku Pojednania. Na zaproszenie opolskiej parlamentarzystki do Kędzierzyna-Koźla przyjedzie europosłanka i była minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

– To dla nas wyjątkowa rocznica. Tak naprawdę to dzięki tej bitwie uratowaliśmy Europę przed zalewem Boleszewików i Armii Czerwonej. Chcemy upamiętnić to niezwykłe wydarzenie nie tylko w Kędzierzynie-Koźlu, ale i w innych miejscach naszego regionu – opowiada posłanka Katarzyna Czochara.

W ramach niedzielnego wydarzenia o godzinie 19:30 w Parku Pojednania wystąpi Zespół Tańca i Pieśni Nysa, na godzinę 20:15 zaplanowano projekcję niemego filmu fabularnego „Cud nad Wisłą” z 1921 roku w reżyserii Ryszarda Bolesławskiego. Przed rozpoczęciem uroczystości uczestnicy złożą kwiaty pod Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej.

16 KOMENTARZE

 1. Bitwa Warszawska, hmmm, a jak ma się do tego KK??
  W tym czasie to tu był Reich, hiperinflacja, bieda i bezrobocie. Dopiero polska okupacja przyniosła tu kulturę wysoką i dobrobyt.

  • Gdzie Wasz wpis pełnego oburzenia na „polska okupacja.” Odnośnie „W tym czasie to tu był Reich, hiperinflacja, bieda i bezrobocie.”
   Zgadzacie się z tym ?
   Nie sądzicie, że powinny zająć tym „właściwe organy zajmą się sprawdzeniem i wyjaśnieniem tego.” ?
   :))

 2. zdjęcie wyraźnie pokazuje, że pani Basia już stoi z rosołem i za chwilę będzie nalewała. A ten pierwszy udaje że nie głodny. Przedostatni w myślach o podwójny makaron prosi.

 3. Obchody oczywiscie w maseczkach, poświęci św. Pinokio a św. Szumowina już ma czas to pewnie tez wpadnie poświęcić czy cos. Tak obłudnej partii to chyba jeszcze nie było jak pis. Na kolanach przed izraelem cały czas… nie jestem za po ani za nikim w rzadzie, ale co ten pis robi to masakra…

 4. Jak to brzmi
  „wraz z sympatykami Prawa i Sprawiedliwości z Kędzierzyna-Koźla”
  Co niektórych duma pcha do przodu
  Towarzysze głowa do góry

 5. Wspaniała impreza, tego nam w mieście trzeba, rozumiem że w ramach długo szykowanej „inscenizacji historycznej” PIS i spółki skarbu państwa od kilku lat organizują zalewanie Polski „bolszewickim” węglem zza wschodniej granicy i teraz w setną rocznicę z wielkim hukiem postawią czerwonemu węglowi tamę! ku chwale prezesa, kota i wszystkich zaprzyjaźnionych handlarzy bronią! nie widzę jednak w programie bardzo ważnego punktu, mam nadzieję iż pomimo braku informacji na plakacie pojawią się lokalni patrioci którym karki nie mieszczą się w t-shirty, odpalą jakieś fajne race i spalą wielokolorowe flagi które obrażają Pana boga i niepokalaną dziewicę maryję, jakoś tak ostatnio w tym kraju „patriotyzm” tylko z tym mi sie kojarzy…

Skomentuj