W niedzielę o godzinie 8.41 w całym powiecie zawyją syreny alarmowe. Chodzi o katastrofę smoleńską

11

Aktualizacja:

W niedzielę o godz. 8.41 w ramach ćwiczeń ogólnopolskich również w Kędzierzynie-Koźlu miały zostać włączone syreny alarmowe, aby w ten sposób uczcić ofiary katastrofy smoleńskiej, o czym informowaliśmy dziś rano – więcej. Prezydent Sabina Nowosielska postanowiła jednak, że alarmu nie będzie, podobnie jak w wielu innych polskich miastach.

– Z uwagi na uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w naszym mieście, podjęłam decyzję o nieuruchamianiu syren alarmowych, aby nie wywoływać niepotrzebnego stresu i niepokoju – przekazała prezydent Nowosielska.

W niedzielę 10 kwietnia we wszystkich powiatach i województwach w Polsce włączone zostaną syreny alarmowe. Sygnał ciągły trwający minutę uruchomiony zostanie o godz. 8.41 rano.

Włącznie syren odbędzie się w ramach ćwiczeń i treningów dotyczących systemów alarmowania celem jednoczesnego upamiętnienia 12. rocznicy katastrofy smoleńskiej.

– 10 kwietnia br. o godz. 8:41, zgodnie z przepisami zostanie uruchomiony ciągły dźwięk syren. Mieszkańcy nie powinni podejmować żadnych czynności – przekazało w komunikacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie samolotu Tu-154M pod Smoleńskiem w Rosji zginęło 96 osób. Polska delegacja udawała się na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

11 KOMENTARZE

 1. Stanowczo się nie zgadzam!!! Co na to Ukrainki i ich dzieci mieszkające u nas, dla których będzie to straszna chwila przypominająca naloty i bombardowanie w ich miejscowościach!!!
  Jak długo można znosić żałobę jednego człowieka…

  • Decyzja ze wszech miar słuszna. Powód nie włączania syren jest szlachetny i prawdziwy.
   Natomiast wokół tej katastrofy jest tyle niewiadomych, tyle osób mających dostęp do tajnych informacji, którzy w dziwnych okolicznościach w ostatnich latach od nas poodchodzili, to że Rosjanie dotychczas nie zwrócili wraku, że tak sobie myślę czy coś jednak nie jest na rzeczy.
   Pamiętajmy o tych 96. Ludziach, którzy zginęli straszną śmiercią. Cześć Ich pamięci.

 2. Szanowni Państwo, to się dzieje naprawdę. Robimy wszystko, żeby głupotę pewnego warszawskiego gnoma usatysfakcjonować. W 12 rocznicę – syreny. Co będzie w (pół)okrągłą – 15, jeśli teraz syreny?

 3. i do schronow marsz!!! czy was pogielo??? Pani prezydent powinna to zawetowac. teraz w takim czasie syreny? PiS chyba upadlo na samo dno. Takie rozkazy wydawac, a kim oni sa? Kurdupel stracil brata i chce cala Polske trzymac w ryzie. Zadnych syren!!!!!! Mozna w inny sposob uczcic te rocznice. Np isc do kosciola i dac na tace

 4. Zawyją syreny żeby ludzi uciekających przed wojną, śmiercią i niewyobrażalną tragedia, straszyć. Można katastrofę inaczej upamiętnić niż wyciem syren. Dzieci ukraińskie na sygnał dzwonka szkolnego reagują strachem a co dopiero na syreny. W wielu miastach włodarze odstępują od tego głupiego pomysłu.

 5. nie życę sobie żadnego wycia,żadnej kociej muzyki! wyjcie na mokotowie staremu komuchowi,może go sumienie ruszy za to co zrobił PiSoUBecki drań!

 6. Mam nadzieję, że w naszym mieście nie zawyją z racji tego że bardzo źle się kojarzą przebywającym w naszym mieście Ukraińcom. Idiotyczny pomysł!

 7. „Aby nie straszyć Ukraińców” to przekaz dnia POKomuchów a reszta jest taka durna? czy im za to płacą?
  Ukraińcy zostali poinformowani poprzez SMS więc argument kremlowski do bani jak o barszczu ukraińskim.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj