W niedzielę kolejny finał Pływadeł i okazja, żeby się zaszczepić. Punkt będzie działał na Szkwale

6

Już niebawem na zwykle spokojnej Odrze zrobi się kolorowo i głośno. Wszystko za sprawą zbliżającej się wielkimi krokami 22. edycji Pływadeł, która odbędzie się już w tę niedzielę (27.06) Ciekawe, jakimi szalonymi pomysłami i kreatywnymi konstrukcjami zaskoczą nas uczestnicy tegorocznego spływu.

W tym roku tematem przewodnim będzie 100-lecie Powstań Śląskich i chociaż na imprezie nie ma obowiązku stylizowania pływadeł to historia pokazuje, że uczestnicy chętnie dopasowują się do motywu przewodniego. Można zatem spodziewać się, że dominującymi kolorami będą patriotyczne: biel i czerwień.

Impreza na kozielskim Szkwale rozpocznie się o 12:30 od pokazów ratownictwa wodnego. Gwóźdź programu, czyli wpłynięcie uczestników na przystań zaplanowane jest na godz. 15:00. Podczas wydarzenia nie zabraknie również występów artystycznych oraz zabaw i animacji dla dzieci. Ze sceny usłyszymy również niezwykły koncert poświęcony rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego przygotowany przez Studio Piosenki działające przy Miejskim Ośrodku Kultury oraz żeglarskich przyśpiewek w wykonaniu duetu Zejman i Garkumpel.

W trakcie wydarzenia wszyscy chętni będą mogli także zaszczepić się przeciwko COVID-19. Tymczasowy punkt szczepień zorganizowanym przez SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle będzie otwarty od 14:00 do 18:00. Szczepienia będą wykonywane bezpiecznie i od ręki.

W związku z finałem Pływadeł wprowadzona zostanie także tymczasowa organizacja ruchu. Dodatkowy parking dla odwiedzających imprezę zostanie przygotowany wzdłuż ul. Xawerego Dunikowskiego na kozielskiej Wyspie (na wysokości Szkwału) w kierunku z Koźla do Kłodnicy. Ruch samochodów w obu kierunkach będzie odbywał się po pasie prowadzącym z Kłodnicy do Koźla.

Pływadła odbywają się pod honorowym patronatem marszałka opolskiego Andrzeja Buły oraz przy wsparciu finansowym Opolskiego i Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego.

6 KOMENTARZE

  1. W radiu Park reklamują wydarzenie jako upamiętnienie Powstań Śląskich i sfałszowanego Plebiscytu to raczej barwy powinny być: czarny, czerwony, złoty.

  2. Tak Tak nasi bohaterowie III powstania po znalezieniu spirytusu w magazynach upili sie do nieprzytomnosci, pogubili bron i amunicje, dlatego niemcy spokojnie odbili Kedzierzyn!!

Skomentuj