W niedzielę dziesiąta edycja Biegu Mikołajkowego! Szykuje się rekord frekwencji i doskonała zabawa

4

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja jednej z najbarwniejszych imprez sportowych w mieście. Na ulicach Koźla znów zobaczymy biegających Mikołajów.

X Bieg Mikołajkowy odbędzie się na dwóch dystansach. Uczestnicy mają do wybory trasę o długości 5 lub 10 kilometrów, która prowadzić będzie częściowo ulicami Koźla, a także alejkami parkowymi. Jak co roku, zawodom dorosłych towarzyszyć będą biegi dla dzieci oraz zmagania w biegu rodzinnym. Zawody główne zaliczane są do biegowego Grand Prix Kędzierzyna-Koźla.

W tym roku szykuje się rekord frekwencji. Impreza organizowana jest w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu”, dzięki czemu udział w niej jest bezpłatny. Na liście startowej wpisanych jest 600 zawodników, wszyscy otrzymają pamiątkowe koszulki, medale oraz ciepły posiłek.

Bieg główny rozpocznie się o godzinie 14, na czas jego trwania w okolicach Starego Miasta i Rynku występować będą utrudnienia w ruchu. Podczas zawodów prowadzona będzie też zbiórka publiczna na rzecz siedmioletniego Szymona Świdra, który zmaga się z nowotworem wątroby.

4 KOMENTARZE

  1. Jestem mieszkańcem Koźla, rozumiem szczytny cel itp, ale nie rozumiem dlaczego to zawsze musi być w Koźlu. Jeśli Koźle kojaży się z koziołkami to skoro koziołek stoi też w Kędzierzynie to biegi również powinny się odbywać w Kędzierzynie, tyle parków też tam jest, lub jak obecnie pół starego miasta zablokowane to pół Kędzierzyna też zablokować i ograniczyć mieszkańcom swobodne przemieszczanie. Bo biegi parkiem ok, ale dlaczego to muszą być ulice???!!!

    • A jeszcze nie tak dawno temu pewien „koźlaczek” żalił się że wszystkie imprezy odbywają się w Kędzierzynie. A „koźlaczki” też by chciały poimprezować. I okazuje się że gdy mają bieg mikołajkowy to im źle i krzywda bo pół starego miasta zablokowane i oni nie mogą się w swych świętych brykach poruszać swobodnie i do woli.

  2. Na początku Piastowskiej stoją auta gdzie jest zakaz zatrzymywania się. Stoi radiowóz i spoko. Znak nie zasłonięty, więc…?

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj