W niedzielę 9. edycja Biegu Koziołków. Zawodnicy będą rywalizować na dwóch dystansach

0

Już po raz dziewiąty w Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się Bieg Koziołków. Jego trasa poprowadzi ulicami Koźla, a uczestnicy będą mogli pokonać jedną bądź dwie pętle o długości pięciu kilometrów. Imprezę organizuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Tradycyjnie biegowi głównemu towarzyszyć będą zmagania dla dzieci i młodzieży, które rozpoczną się o godzinie 10. Punktualnie w południe wystartują uczestnicy biegów głównych na dystansie 5 i 10 kilometrów. W związku z remontem kozielskiego rynku, start i meta zawodów zostały zlokalizowane na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Piramowicza (przy urzędzie miasta).

Dla najlepszych uczestników wyścigu na 10 kilometrów organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne. Puchary powędrują do najszybszych uczestników biegu na 5 kilometrów oraz dla najszybszych mieszkańców miasta na dystansie 10 kilometrów.

W tym roku podobnie jak miało to miejsce w poprzednich edycjach imprezy organizatorzy poprowadzą konkurs dla najlepiej kibicującej grupy zorganizowanej. O zwycięstwie w tej kategorii zadecydują sami biegacze, którzy po ukończeniu zawodów będą mogli oddać swój głos na jedną z zorganizowanych grup, prowadzących doping na trasie. Z kolei salon samochodowy Lellek z Koźla zorganizuje konkurs, w którym do wygrania będzie samochód z pełnym bakiem na weekend.

W związku z organizacją zawodów w niedziele wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym na terenie Koźla. Organizatorzy proszą o wyrozumiałość i zapoznanie się z informacją.

Skomentuj