W MOK powstanie toaleta dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W czwartek konsultacje

12

Kultura integruje i łączy ponad wszelkimi podziałami. Dostęp do niej powinien mieć każdy, dlatego budynek, w którym bije artystyczne serce miasta zostanie dostosowany do osób niepełnosprawnych.

W Domu Kultury „Chemik” powstanie łazienka dla mieszkańców ze specjalnymi potrzebami. Podczas otwartego spotkania każdy będzie mógł podzielić się swoją opinią na temat opracowywanego projektu technicznego. Szczególnie cenne mogą okazać się sugestie osób niepełnosprawnych.

Konsultacje odbędą się w najbliższy czwartek (12.05) o godzinie 8:30  w Domu Kultury „Chemik”. Zainteresowani mieszkańcy z przygotowaną dokumentacją mogą zapoznać się już wcześniej.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu. Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich jako podstawa rozwoju lokalnego”. Projekt jest współfinansowany w 85% ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014-2021 oraz w 15% z budżetu państwa.

Dokumentacja projektowa dostępna tutaj

12 KOMENTARZE

 1. w MOKu nie ma toalety dla osób niepełnosprawnych???? Toz to skandal!!!! Miejskie miejsce kultury nie dla niepelnosprawnych. Ładnie Pani Prezydent, ladnie!!!!

  • Czy MOK powstał (został wybudowany) za czasów obecnej prezydent miasta, że tak rzygasz tym swoim „Ładnie Pani Prezydent, ładnie!!!!”
   Nie ma w MOK toalety dla niepełnosprawnych, więc teraz powstanie. Więc trudno zrozumieć co ci się nie podoba.
   Ale, pewnie ty tak dla zasady, pieprzysz, byle pieprzyć.

   • Nic nie rozumiesz. Takie PKP czy nawet galeria maja od dawna kible dla ON. Jesli nie ma, to sie robi i tyle, a nie wielkie HALO i konsultacje jak kibel ma wygladac. Od tego sa standardy i tyle, a tu dofinansowanie, WSTYD!!!!

    • @Mronia, zgadzam się z Tobą w 100%, toalety dla niepełnosprawnych są nawet w marketach naszego miasta, a tu w Domu Kultury nie ma. Niepełnosprawni też mają prawo mieć dostęp do dóbr kultury, jakimi teatr czy kino, to im gwarantuje Art.32 konstytucji RP, ale zniechęcani są właśnie przez wszelkiego rodzaju bariery architektoniczne, jak brak podjazdów dla wózków i właśnie braku dostosowania toalet. Mam nadzieję że to się zmieni na lepsze, tym bardziej że są na ten cel fundusze i nie chodzi tylko o DK ale takich miejsc jest znacznie więcej.

 2. Przecież kibel ma swoje normy. Po co jakieś konsultacje. Mają go na suficie zamontować czy bezpośrednio przy ekranie?

 3. Szczerze nie rozumiem wyrażenia „powstanie łazienka dla mieszkańców ze SPECJALNYMI POTRZEBAMI”. Dostępność toalet dla osób z ograniczeniami ruchowymi nie wydaje mi się jakąś specjalną potrzeba. Ot, zwykła potrzeba fizjologiczna, której możliwość zaspokojenia powinna być standardem… Dobrze, że coś się zmieni w tym zakresie, szkoda że tak późno…

 4. Projekt finansowany przez UE,czyli zaróbmy kasę .
  Integracja mieszkańców oraz odbudowa relacji sąsiedzkich w K-K i w Polsce to utopia.
  Obecnie mają miejsce jedynie kontakty z najbliższą rodziną.
  Sąsiad ma w d…sąsiada,w blokowiskach zero kontaktów międzysąsiedzkich.Może na wsi są jeszcze jakieś,ale na zasadzie rywalizacji ,kto ma lepsze podwórko i tyle.

 5. Wymagać to od innych ale nie od siebie! to jak ten obiekt działa? kto dał zgodę na eksploatację takiego obiektu użyteczności publicznej? z kim te konsultacje?

 6. Sensacja. Rewelacja. Po tym wydarzeniu nic już nie będzie takie same. XXI wiek, a oni … dopiero teraz taką „skomplikowaną” inicjatywę i inwestycję realizują. Kto tam jest szefem tego reliktu z czasów komuny? Pewnie jakiś emerytowany komuch. Na zbitą twarz wywali. No, ale to zapewne dobry kolega proniemieckiej królowej benzen city.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj