W mieszkaniu było czuć zapach rozpuszczalnika. Strażacy interweniowali w bloku na osiedlu Piastów

3

W czwartek po godz. 19 dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu odebrał zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednym z mieszkań przy ulicy Przemysława II na osiedlu Piastów było czuć zapach rozpuszczalnika.

Mieszkańcy ewakuowali się przed przybyciem służb. Przybyli na miejsce strażacy przy użyciu miernika wielogazowego sprawdzili lokal, klatkę schodową oraz piwnicę. Wewnątrz mieszkania potwierdzono nieprzyjemny zapach, jednak czujnik nie wykazał obecności niebezpiecznych substancji.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że woń wydobywała się z piwnicy, gdzie znajduje się studzienka kanalizacyjna oraz wentylacja. Mieszkańcy wrócili do swoich mieszkań.

3 KOMENTARZE

  1. A administracja osiedla oczywiście ma problem głęboko gdzieś, sytuacja powtarzalna i cykliczna średnio 1-2 razy na miesiąc. Sprawa ciągnie się już ponad pół roku. Może kilka interwencji straży no i rachunek wystawiony na administrację osiedla poskutkuje konkretnymi działaniami.

  2. Administracja na piastach To jakaś kpina na Przemka drugiego krzaczory takie że pół chodnika zajmują A drugie pół tylko zaparkowanych ciasno aut. Już nawet szkoda słów o zmarnialym placu zabaw dla dzieci gdzie utrwala się ślizgawki i od ponad roku nie można tego zrobić na osiedlu powst slaskich plac jak ta lala a tu woła o pomstę do nieba.

Skomentuj