W Miejscu Kłodnickim stanie tablica z miernikiem prędkości. Dane będą trafiać na policję

7
Podobna tablica ma wkrótce pojawić się przy drodze powiatowej w Miejscu Kłodnickim.

Mieszkańcy Miejsca Kłodnickiego mają utrapienie z samochodami pędzącymi drogą powiatową prowadzącą przez sam środek osiedla, nie wyłączając wielkich ciężarówek. Sytuację może poprawić montaż tablicy z miernikiem prędkości, co właśnie zapowiedziało starostwo powiatowe.

Problem jeszcze bardziej nasilił się po zamknięciu drogi krajowej w Blachowni – jeden z objazdów prowadzi właśnie przez Miejsce Kłodnickie. Niestety, pomimo ograniczenia dopuszczalnego tonażu do 18 ton, korzystają z niego również kierowcy wielkich ciężarówek. Nagminnie lekceważone jest także ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Miejscowi boją się o swoje bezpieczeństwo. Problemowi w dużej mierze było poświęcone niedawne spotkanie mieszkańców z władzami miasta, choć droga należy do powiatu. Przewodniczący rady osiedla zagroził wręcz, że jeśli sytuacja nie ulegnie poprawie, w ramach protestu mieszkańcy gotowi są do zablokowania drogi poprzez nieustanne chodzenie po pasach.

Mieszkańcy oczekują przede wszystkim egzekwowania obowiązujących przepisów. W ostatnim czasie na osiedlu częściej pojawia się drogówka, jednak nie jest możliwe, aby patrol odbywał się przez cały dzień. Jednym z postulatów zgłoszonych przez mieszkańców, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na drodze, jest montaż elektronicznej tablicy z miernikiem prędkości. Takie urządzenie ma się wkrótce pojawić na osiedlu.

Jak przekazał Adam Lecibil ze starostwa powiatowego, na ul. Szpaków w Miejscu Kłodnickim zamontowana zostanie tablica z licznikiem prędkości i rejestratorem pojazdów. Zarząd powiatu zdecydował o przekazaniu niespełna 20 tys. zł na to zadanie. Dane z rejestratora będą przekazywane policji.

7 KOMENTARZE

  1. A starostwo nie planuje przypadkiem zrobić coś z wyrwami w nawierzchni drogi wiodącej przez Miejsce Kłodnickie do Sławięcic?

    Swoją drogą ciekawe że jak cały ruch z DK40 jechał przez osiedle Blachowni, to nikogo nie interesowało co się tam działo… Któryś radny mieszka w Miejscu Kłodnickim, czy co?

  2. Bzdury, zamiast naprawiać jezdnię to wprowadza się jakieś „tablice prędkości”. Za niedługo nasze miasto stanie się miastem policyjnym, bo już są tego symptomy. Do roboty radni, zróbcie coś z tą patologią bez względy na swoją obcję polityczną, trzymam kciuki …

  3. Nie ma w przepisach mowy o rejestratorach które mierząc prędkość będą podstawą do ukarania kierowców. Do tego służy fotoradar ,a ta tablica jest straszakiem na które i tak kierowcy nie zwracają uwagi. Starostwo może jedynie zważyć jezdnie tak by ruch był spowolniony. Znaki nic nie jak do tej pory nie dały.

  4. BARDZO DOBRA inicjatywa z tym miernikiem prędkości👍 Chociaż naprawa drogi też by się przydała – NIE TYLKO tutaj😕😐

    • W Cisowej też buraki z OST jeżdżą jak wiariaci , najlepiej krzykiem się załatwia, wtedy dla świętego spokoju robią, ludzie psychiczni co do Urzędów jężdżą zawsze robią taką grandę że wszystko załawią.

Skomentuj