W listopadzie dwie okazje, aby za darmo sprawdzić światła na stacjach diagnostycznych w Kędzierzynie-Koźlu

0

Właściwe działanie świateł, bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Trwa piąta edycja kampanii pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”. Ma ona zwrócić uwagę kierowców, jak ważny, dla ich bezpieczeństwa, jest stan oświetlenia pojazdu. Już w najbliższą sobotę, w 6 stacjach diagnostycznych w Kędzierzynie-Koźlu, kierowcy mogą bezpłatnie dokonać takiej kontroli.

Właściwe działanie świateł, bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Rusza piąta edycja kampanii pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, która ma zwrócić uwagę kierowców, jak ważny, dla ich bezpieczeństwa, jest stan oświetlenia pojazdu.

Bardzo ważnym jest, aby zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, oświetlenie pojazdu było sprawne i wydajne. Prawidłowe działanie świateł ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Światła powinny świecić na odpowiedniej wysokości, pod odpowiednim kątem. Powinny mieć również określone natężenie i barwę. Wszelkie nieprawidłowości w tym zakresie, mogą skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi bądź oślepianiem innych uczestników ruchu drogowego.

W ramach piątej edycja kampanii pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, kierowcy w dniach 7 i 21 listopada będą mogli w naszym powiecie bezpłatnie sprawdzić światła w swoich pojazdach na następujących stacjach kontroli pojazdów, które zadeklaroway udział w kampanii:

  1. Kędzierzyn-Koźle, ul. Pawła Stalmacha 14 – Auto sp. z o.o. Stacja Kontroli Pojazdów
  2. Kędzierzyn-Koźle, ul. Kozielska 93 – Stacja Kontroli Pojazdów Galon
  3. Kędzierzyn-Koźle, ul. Gazowa 2c – Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów PZM
  4. Kędzierzyn-Koźle, ul. Gazowa 7 – Stacja Kontroli Pojazdów Michalec
  5. Kędzierzyn-Koźle, ul. Piastowska 58 – Stacja Kontroli Pojazdów PZM
  6. Kędzierzyn-Koźle, ul. Mostowa 30E – Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów AUTOZAK

Skomentuj