W Lenartowicach z władzami miasta rozmawiano głównie o… problemach z drogami powiatowymi

1

Stan ulic zarządzanych przez powiat kędzierzyńsko-kozielski na co dzień głównie spędza sen z powiek mieszkańcom Lenartowic – jednego z najmniejszych osiedli w Kędzierzynie-Koźlu.

Prezydent Sabina Nowosielska wraz z wiceprezydentem Arturem Maruszczakiem odwiedzili Lenartowice w ramach trwającego cyklu spotkań władz miasta z mieszkańcami. Zebranie otworzył przewodniczący rady osiedla Jerzy Pałys.

Główne ulice prowadzące przez osiedle należą do powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego i to właśnie ich nie najlepszej kondycji była poświęcona największa część spotkania. Na przykład w rejonie pętli autobusowej stan nawierzchni jest tak zły, że przejazd tamtędy może grozić uszkodzeniem zawieszenia. Zdarza się, że mieszańcy na własną rękę zasypują największe dziury, choć mają świadomość, że postępują nielegalnie. Na prośbę mieszkańców prezydent Sabina Nowosielska zapewniła, że zwróci się do starostwa w sprawie przeprowadzenia prac remontowych.

Mieszkańcy pytali również budowę oświetlenia na ulicach Tołstoja i Modrzejewskiej. Wnioskowali o to do budżetu miasta. Jak przekazał wiceprezydent Artur Maruszczak, choć zadań nie uwzględniono wprost, przynajmniej jedno z nich zostanie zrealizowane w ramach zbiorczej inwestycji uzupełniania oświetlenia na terenie miasta.

Oczywiście nie mogło zabraknąć tematu czystości powietrza. Lenartowice to jedno z osiedli najbardziej dotkniętych smogiem. Podczas spotkania przekazano informację o możliwościach uzyskania dopłat z budżetu miasta na wymianę starego pieca.

– Czasami jedna osoba potrafi zatruć powietrze na całym osiedlu. Zachęcajmy sąsiadów, aby wymieniali piece, a jeśli mamy podejrzenie, że palone są śmieci, proszę o informowanie straży miejskiej. Będzie przeprowadzona kontrola – zapewniała prezydent Sabina Nowosielska.

Sabina Nowosielska zachęcała mieszkańców do udziału w głosowaniu w ramach budżetu obywatelskiego. Obecnie można to zrobić przez internet na stronie budzetobywatelski.kedzierzynkozele.pl

W tym roku w Lenartowicach zgłoszono tylko jedno zadanie: wykonanie nawierzchni z płyt ażurowych przy osiedlowej strefie rekreacyjnej oraz doposażenie placu zabaw.

1 KOMENTARZ

Skomentuj