W lasach w rejonie Kędzierzyna-Koźla zauważono wilki. Jest nagranie [WIDEO]

3

W lesie na granicy województwa opolskiego i śląskiego zauważono dwa wilki. Nagranie, na którym widać jedno ze zwierząt, zostało opublikowane przez Nadleśnictwo Rudy Raciborskie.

Informacje o tym, że w lasach na granicy województwa opolskiego i śląskiego pojawiły się wilki, w ostatnim czasie nasilały się. Teraz leśnicy mają na to niezbite dowody. Nagranie, na którym utrwalono wilka w lesie, pojawiło się na Facebooku. Jego autorem jest Krystian Pendzich, a opublikowało je Nadleśnictwo Rudy Raciborskie, któremu podlega część lasów w gminie Bierawa.

„Każdego roku znajdywano niepewne tropy, dyskutowano o tym, że ktoś widział coś podobnego do wilka, ale nie było stu procentowych dowodów. W końcu udało się zarejestrować dwa wilki. Na filmie widoczny jest jeden z nich. Choć z pozoru wygląda na niedużego, w rzeczywistości był naprawdę duży” – komentują leśnicy.

3 KOMENTARZE

  1. I co, pewnie sadystyczni pseudomyśliwi już rączki zacierają. Można tchórzom pruć do bezbronnej zwierzyny, która oddać nie może. A może tak napisały jeden ciołek z drugim, że wilk nie jest żadnym zagrożeniem dla człowieka??? Zobaczyć go to już cud, bo z doskonałym węchem to piękne zwierzę z kilometrów się wycofuje od człowieka, który najzwyczajniej w świecie dla niego śmierdzi.

    • Nagonka na wilki i wszystko, co żyje, trwa od jakiegoś czasu – od kiedy pewien nienawidzący przyrody człowieczek został ministrem (niszczenia) środowiska. Jego zastąpiono, ale walka z przyrodą trwa w najlepsze. Zaraz pewnie pojawi się argument, że te (albo inne) złe wilki zaatakowały jakąś owcę czy sarnę (i Czerwonego Kapturka), ale takie ich odwieczne prawo – przecież nie zamówią sobie pizzy.

  2. Wilki jesli juz atakuja to zwierzeta slabe lub chore. Doskonale czyszcza lesne srodowisko od kiedy natura je stworzyla. A ze grzebia pod smletnikami to wina czlowieka!!

Skomentuj