W Koźlu powstanie nowe rondo? Magistrat przymierza się do dużej inwestycji drogowej

15

Urząd miasta szuka firmy, która przygotuje dokumentację projektowo-kosztorysową pod przebudowę fragmentu ulicy Dunikowskiego. Koncepcja zakłada budowę ronda w miejscu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną przy Powiatowym Urzędzie Pracy oraz ścieżki rowerowej, która połączy istniejący trakt na wale powodziowym między Koźlem a Kłodnicą ze ścieżkami w kozielskim parku.

Kompleksowa inwestycja w swych założeniach miałaby rozwiązać kilka bolączek, z którymi borykają się kierowcy, rowerzyści i piesi. Magistrat ogłosił przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowo-kosztorysowej do przebudowy ulicy Dunikowskiego na odcinku od skrzyżowania z ulicą Karpacką do mostu Józefa Długosza.

Dokumentacja ma uwzględnić powstanie ścieżki rowerowej na odcinku od kozielskich plant do skrzyżowania z ulicą Karpacką i wjazdu na ścieżkę po wale powodziowym. Zgodnie z oczekiwanym projektem duże zmiany miałyby dotknąć kierowców. Na skrzyżowaniu ulic: Dunikowskiego, Łukasiewicza i Racławickiej miałoby powstać rondo, projekt ma zakładać też przebudowę oświetlenia ulicznego, parkingu i mniejszych dróg.

Firmy zainteresowane sporządzeniem koncepcji mają czas na składanie ofert do 14 listopada. Jeśli uda się wyłonić projektanta, to będzie on miał nie więcej niż 221 dni na przygotowanie dokumentacji.

15 KOMENTARZE

 1. wreszcie, często po południu stoję tam na czerwonym świetle sam zamiast jechać, zrobić mądre rondo jak w Kędzierzynie przy PKP i może kiedyś też w Kłodnicy?

 2. No i miasto zablokowane na kolejne dwa lata !!
  Kto z urzędu miasta, nam,mieszkańcom ten koszmar serwuje od wielu lat ??
  Będzie kiedyś K-K przejezdne,bez korków,remontów,modernizacji ulic ??
  Czy wy upośledzeni jesteście,urzędasy od infrastruktury ?!

  • Ogarnij się i przeczytaj raz jeszcze. Wieczne pretensje do wszystkiego. Ja na miejscu urzędników od infrastruktury postwiłbym wobec Pana zarzuty.

   • Nie do wszystkiego tylko do pracy „specjalistów” w magistracie.Od wielu lat trwa przebudowa i modernizacja dróg w mieście w celu poprawy płynności ruchu. I co ??
    Wyjedź na miasto acutem,wszystkie drogi zatkane,do koźla z kedzierzyna,do cisowej,do azot,na blachownie.A teraz gigantyczna rozwałka skrzyzowania w Koźlu na którym nie ma korków!!

  • To jak Fryderyku, robić coś czy nie? Robi się – źle, nie robi się – źle. Niektórzy (np. Fryderyk) marudzą dla marudzenia, przyjemności, albo… pieniędzy(trolle)?

 3. 😳😳😳 Jak to SZUKA się firmy?!?!?😕
  Przecież JUŻ JEST sprawdzona firemka, a RACZEJ firmunia, która tak PIĘKNIE spier…ła

  …. eeeeeee ….. to znaczy…. tak pięknie zaprojektowała i BŁYSKAWICZNIE wykonała ten CUDOWNY mosteczek w Kłodnicy!!! 😆

  NAWET ogólnopolskie media wpadły WTEDY w zachwyt i ekstazę relacjonując – co i JAK można spier….ić. …. eeeeeee….. to znaczy co i JAK moszna srobić i jak się dorobić – w miasteczku NIEmożliwości 😂😉

  To PO co szukać nowej firmy?😳
  SKORO już jest sprawdzona! 🤣

  W dodatku ZNANA w całej Polsce i nie tylko 😎

 4. A może w tym samym czasie zrobić rondo w Koźlu koło policji,drogę pod wiaduktem w Kędzierzynie obok PKP i wiadukt do Azot na drodze z Kędzierzyna ? Dobry pomysł co nie , zaszalejcie sobie planiści ,mieszkńcy są zahartowani,wszystko przetrzymamy,od lat to mamy.

 5. Czy nikt nie pamięta już burdel jaki był przy remoncie tego skrzyżowania poprzednio? Zajmijcie się lepiej rondem milenijnym, gliwicka czy spacerową aby wyprowadzić ruch ciężarówek z miasta bo puki co nikt nie karze kierowców wjezdzajacych na drogi o ograniczonej nosnosci.

  • Do @Realista. Z tego co daje się zauważyć, to burdele – we wszystkich dziedzinach – są specjalnością naszej ukochanej WŁADZUNI miasteczka NIEmożliwości 😕

   Co widać, słychać i czuć 🙄 I widać to NA KAŻDYM kroku 😆
   No! Prawie na każdym 😎

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj