W Koźlu powstaje drugi internat. Uczniowie zyskają komfortowe warunki noclegowe

2

Trwa przebudowa nieużytkowego skrzydła Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu. Po latach znów będzie tam internat, tyle, że na miarę czasów. Powiat na przeprowadzenie zadania zdobył pieniądze z Unii Europejskiej przygotowując skomplikowany projekt, który został połączony z rewitalizacją przystani na kozielskiej wyspie.

– Po remoncie internat będzie miał 32 komfortowe pokoje z łazienkami, dostępem do internetu dla 64 osób, znajdą się tam uczniowie spoza powiatu, którzy wybrali szkoły prowadzone przez nasz samorząd – mówi starosta Małgorzata Tudaj.

– Bursa przy ulicy Piastowskiej zostanie trochę odciążona, a przypomnę, że czeka nas teraz podwójny rocznik  dodaje wicestarosta Józef Gisman.

Ponad setka uczniów to mieszkańcy innych powiatów i miast – strzeleckiego, krapkowickiego, ale w Kędzierzynie-Koźlu będą się też uczyli mieszkańcy Nysy, Bytomia, Kłodzka czy Raciborza. Przekonała ich dobra oferta edukacyjna oraz bogate zaplecze do nauki zawodu. Tylko nowe pracownie, które w ostatnim czasie zbudowano kosztowały około 5 mln zł. Są jednymi z najnowocześniejszych w Polsce.

W internacie zaplanowano wykonanie szeregu prac budowlanych jak roboty rozbiórkowe, ziemne, murowe i izolacyjne, montaż stolarki otworowej, montaż dźwigu osobowego wraz z dociepleniem jego szybu, przebudowę instalacji elektrycznej, budowę niskoprądowych instalacji elektrycznych: systemu oddymiania i przewietrzania, monitoringu i alarmu oraz przebudowę i rozbudowę instalacji sanitarnych: kanalizacji, wody zimnej, wody ciepłej i cyrkulacji, instalacji p.poż., centralnego ogrzewania oraz wentylacji. Inwestycję realizuje firma „RAJBUD” z Leśnicy. Wartość zadania po przetargu to 2 mln 726 tys. zł.

2 KOMENTARZE

  1. Na windę w budynku nie przeznaczonym dla niepełnosprawnych są pieniądze, a w budynkach dla niepełnosprawnych nie ma wind.

Skomentuj