W kozielskim szpitalu jest już 14 pacjentów z koronawirusem. Nowe dane dotyczące naszych mieszkańców

12

Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu przedstawiło najnowsze dane dotyczące liczby pacjentów szpitala zakaźnego przy ulicy Roosevelta.

W szpitalu zakaźnym w Koźlu przebywa obecnie 20 pacjentów, w tym 14 osób z potwierdzonym zakażeniem oraz pięciu dorosłych pacjentów i jedno dziecko z podejrzeniem koronawirusa (stan na sobotę, 28 marca godz. 10:19).

W izolacji domowej przebywają trzy osoby z terenu powiatu (z potwierdzonym zakażeniem), w kwarantannie przebywa 125 osób, w kwarantannie w związku z przekroczeniem granicy przebywa 255 osób, w tym jedna osoba w kwarantannie zorganizowanej. 23 osoby objęte są nadzorem epidemiologicznym.

12 KOMENTARZE

 1. W każdym sklepie powinny być znaki na podłodze, na ladach, mówiące o obowiązującej odległości. Dzisiaj 3 razy odsuwałam się od młodej kobiety, która na lewo i prawo oglądała wędliny. Kiedy głośno powiedziałam, żeby odsunęła się, to zapytała tylko, gdzie mam maseczkę i rękawiczki, jeśli się boję. Personel za wielką plastikową zasłoną nie był zainteresowany, żeby każdy mógł spokojnie kupować.

 2. Ludzie nadal lekceważą obostrzenia. Chodzą sobie na spacerki z dziećmi jakby nic nie stało. A przecież na godz. 9:12 odnotowano w Polsce 1436 zakażonych z tego 16 zgonów. Opolszczyzna to już ogółem 29 zakażonych. Jak dalej do ludzi nie dotrze świadomość co się dzieje to te liczby drastycznie wzrosną.

 3. Młodzież zamiast się uczyć i spędzać czas w domu to nocami w okolicy Kozielskiego Sądu organizują huczną imprezę. Z samochodu głośna muzyka, krzyki i śmiechy… Tak wyglądała ubiegła noc.

 4. Spacer jest potrzebny tylko nie należy ucinać sobie pogawędek z napotkanymi znajomymi. No i nie zbliżać się zbytnio do innych (dystans 2 m).

 5. Nie no popadacie w paranoje, ale jak w Polsce rocznie umiera 400tys polaków, dziennie 20 osób umiera przez samobójstwo, w lutym zmarło 24 osoby na grype w tym. Juz szykuja szczepionkę z czipem. Jak to czytam to wam wszystkim sie to należy. Gdzie księża, gdzie biskupi? Pochowani jak szczury, tylko msze ich martwia i tv od rydzyka… to wszystko zmierza do większych rzeczy, coś o czym my nie wiemy. Ja nie dam się zaszczepić, pewnie umrę, co wielu tutaj ucieszy. Ale życie z czipem pod totalną kontrola gdzie nic nie mozna zrobic, ani sprzeciwu nic, to dla mnie lepiej umrzeć, co pewnie wielu mi będzie życzyć :) https://www.benchmark.pl/aktualnosci/nadchodzi-id2020-nowa-cyfrowa-tozsamosc-dla-kazdego.html

 6. Oczywiste,ze można wyjść z dzieckiem,ale NIE w miejsca gdzie jest tłum. Ja bym powiedział o dystansie co najmniej 10 metrów. A ludzie w sklepach-MASAKRA. Dlatego wspieram mała, osiedlowe sklepy. Teraz szczególnie potrzebują wsparcia.

 7. Sracie po gaciach przez czymś czego nie ma. Jeszcze nikt nie umarł na koronawirusa . Umierają ci którzy mają umrzeć bo coś im domena i nie jest to wirus. Obudźcie się bo w przeciwnym razie zwariujecie. Zacznijcie się bać żeby nie zachorować na cokolwiek bo nikt wam nie udzieli pomocy . Wszyscy będą zajęci tym wymyślonym wirusem.

 8. @Mieszkaniecodkdok. Mówisz że dziennie umiera 400 tys Polaków !?
  Napisz 400 milionów! Będziesz BARDZIEJ wiarygodny👎

 9. Widzę że masz problemy z czytaniem komentarzy. Rocznie ginie 400tys polaków, dziennie 20 popełnia samobójstwo. Siedzisz w domu, to poucz się czytania. Wiem że chcesz mnie zdyskredytować, ale niestety nie udało Ci się, nie pozdrawiam

Skomentuj