W kozielskiej „Żegludze” uczy się młodzież z Kazachstanu. Chcą zostać marynarzami

13

Po wakacyjnej przerwie w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej w Koźlu naukę w drugiej klasie rozpoczęli uczniowie z Kazachstanu.

Uczą się w zawodzie technik żeglugi. Będą również zdobywali wiedzę na kierunku informatyka i mechatronika w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Azotach. Na czas nauki w naszych szkołach są mieszkańcami internatu.

– W ciągu dwóch lat poznaliśmy tu wiele osób, przyjaźnimy się, coraz lepiej mówimy w języku polskim, chcielibyśmy dalej się kształcić i zdobywać nową wiedzę – powiedzieli nam młodzi uczniowie.

Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki w nauce.

13 KOMENTARZE

 1. Kazachstan podobnie jak Polska ma problem z zeglownoscia na rzekach , ktore maja dostateczny poziom lustra wody na wiosne kiedy topnieja lodowce.Jedyny basen zeglowny to Morze Kaspijskie, tam mlodzi Kazachowie z ZSZS w Kozlu maja szanse na zatrudnienie a nawet uczenie sie dalej w dziedzinie zeglugi, U nas sytuacja podobna a nawet gorsza jesli mowic o zegludze srodladowej -Terminali przy rzekach nie buduja ,rzek nie poglebiaja I nie reguluja, flota rzeczna praktycznie stara I zdezelowana. Jaki gospodarz takie podworko!!

 2. Na czyj koszt się uczą ? Wszyscy w mediach jacy dobrzy: biedni uchodźcy albo repatrianci i trzeba im pomagać itd. Tyle że na koszt nas społeczeństwa. Dadzą im mieszkanie, pieniądze których nie otrzyma przeciętny obywatel tego kraju. Do tego wysyła się poza granice kraju wszelką pomoc. A kto nam tak strasznie pomaga ? Wręcz co niektórzy plują na nas. I gdzie tu sprawiedliwość ?

  • Jakim zyciowym zerem trzeba byc zeby zazdroscic dzieciom ze sie ucza? Jakim mentalnym przegrywem jestes, ze boli ci fakt umozliwienia komus zdobywania wiedzy? Czy twoje wlasne zycie jest takim pasmem porazek ze potrzebujesz pomocy? Masz dwie lewe ręce i IQ ślimaka ze nie potrafisz sobie zapracowac na swoj marny byt? Tfu.

   • Ty to rzeczywiście jesteś zgred. Paczcie na dobroczyńce jakie dobre serduszko ma.
    Jesteś zwykłą gnidą na którą nawet splunąć nie warto. Pewnie sam z MOPSu korzystasz że tak łatwo tobie idzie szafować społecznymi pieniędzmi. Bo jak widać pewnie masz dwie lewe ręce i niech inni zasuwają na ciebie leserze.
    A zatem ślimak o którym wspominasz jest inteligentniejszy od ciebie mendo.
    A większość którzy tu biją brawo to są zakłamane osoby udające jak ty zgredzie dobrotliwość. Sami od siebie nic nie dacie. Często nie interesujecie się jak żyje biedak gdzieś obok a mnie pouczacie fałszywcy.

   • Kolejne równanie jak toś ma mózg choćby mini to plus a ten który go nie ma wcale to minus. Równanie jest proste i zachowuje równowagę.
    „goła prawda” plus = „równanie” minus

  • Oj „goła prawda”, najwyraźniej nie dojrzałeś do zrozumienia pewnych spraw… Zwłaszcza, że określasz wspólnym mianownikiem zarówno uchodźców, jak i repatriantów.

 3. O jacy porządni katolicy, Polacy – każdemu pomogą, podzielą się kromką chleba….. Fałsz i obłuda !
  Kłamać to my nie nas. Udajecie kim nie jesteście. Teraz każdy z was wypisuje oj jacy fajni tym podobne albo gromy na „gołą prawdę”. Brawo ! A czy wy oszuści bo inaczej was nie można nazwać wzięlibyście tych z Kazachstanu albo Afganistanu do swych domów i dzielili się wszystkim co macie ? Tak uczciwie …. Bo pewnie nie. Wy jak ci niektórzy w mediach „pokazuwę” robić jacy miłosierni a prawda jest zgoła inna lecz wasze fałszywe mniemanie nie pozwala się do tego przyznać. Lepiej krytykować tych którzy za was prawdę mówią.
  Wy tak naprawdę myślicie jak w tej Modlitwie Polaka z filmu Dzień Świra i tyko sami siebie okłamujecie że tak nie jest.

Skomentuj