W kędzierzyńskim zakładzie Eko-Okien będzie 500 nowych miejsc pracy. Rekrutacja jeszcze w tym roku

7

W urzędzie miasta odbyło się dziś uroczyste podpisanie aktu notarialnego, na mocy którego największy producent okien w Europie, firma Eko-Okna nabyła działkę o powierzchni 33 hektarów na Polu Południowym. Inwestor wybuduje w Kędzierzynie-Koźlu zakład mający być „kopią” tego w Kornicach. W pierwszym etapie zatrudnienie w nim znaleźć ma około 500 osób, ale niewykluczone, że w przyszłości firma rozwinie swoją działalność w naszym mieście.

Rozmowy z inwestorem były prowadzone przez władze miasta przez kilkanaście miesięcy i zakończyły się pomyślnym finałem na początku tego roku. Firma będąca największym producentem okien w Europie obecnie zatrudnia 8,5 tysiąca osób, ale planuje prężny rozwój. Oprócz nowego zakładu na terenie inwestycyjnym w Kędzierzynie-Koźlu powstanie też nowy zakład w Wodzisławiu Śląskim.

Na dzisiejszej konferencji prasowej poznaliśmy wstępne plany dotyczące inwestycji w Kędzierzynie-Koźlu. – Zamierzamy skopiować nasz zakład w Kornicach tu w Kędzierzynie-Koźlu. Wybudujemy tu halę produkcyjną o powierzchni 7 hektarów, a także budynek administracyjny. Będziemy potrzebowali pracowników na różnych stanowiskach produkcyjnych – mówiła Joanna Łyko, prezes zarządu Eko-Okien.

Przedstawiciele firmy deklarowali, że o wyborze naszego miasta zadecydowała atrakcyjność terenu, ale też bliskość z zakładem macierzystym w Kornicach, bliskość autostrady A4, a także przyjazne nastawienie ze strony władz miasta i regionu.

– Cieszę się z tego, że największy producent okien w Europie zdecydował się ulokować u nas swój zakład. Przez dłuższy czas o możliwość zakupu tego terenu dopytywały firmy, które chciały wykorzystać go jako miejsce zagospodarowania odpadów. Nigdy nie zgodziłam się, aby teren ten został wykorzystany w tym celu. Czekaliśmy długo, ale opłacało się – skomentowała prezydent miasta Sabina Nowosielska.

Zakład ma rozpocząć pracę w 2023 roku. W kędzierzyńskiej filii Eko-Okien produkowane mają być okna PVC i aluminiowe, rolety, bramy przesuwne oraz inne elementy z palety produktów oferowanych przez firmę.

– Zamierzamy zatrudnić 500 osób, plany rozwojowe są uzależnione od sytuacji branży budowlanej. Jeżeli jej rozwój będzie tak dynamiczny jak obecnie, to nasze plany rozwojowe również będą się powiększać. Mamy teren 33 hektarów, co pozwala na dalszy rozwój i budowę i na to liczymy – mówił dyrektor operacyjny Eko-Okien Adam Wajda. – Staramy się być dobrą firmą jeśli chodzi o warunki pracy i płace. Nie mielibyśmy dziś 8,5 tysiąca pracowników, gdyby nasza firma nie była nastawiona pozytywnie do ludzi. Zapewniamy nie tylko dobre warunki płacowe, ale też opiekę i zaplecze socjalne – dodaje.

Rekrutacja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Nowi pracownicy w pierwszej kolejności zostaną skierowani do zakładu w Kornicach, gdzie będą mogli poznać specyfikę pracy i wdrożyć się w nią tak, aby już po uruchomieniu produkcji w Kędzierzynie-Koźlu byli pełnowartościowymi członkami załogi. Podobnie jak ma to miejsce w zakładzie w Kornicach, tak i w Kędzierzynie-Koźlu pracownicy będą mieli zapewniony bezpłatny transport do firmy.

7 KOMENTARZE

  1. I gra gitara! Byle szybko wybudowali i z azot wiekszosc młodych ucieknie, patrząc ile dostaje się rękę w trybie zmianowym.Powodzenienia i oby fabryka była zbudowana jak najszybciej!!!

  2. Nie chwalcie słońca przed jego zachodem… Jeszcze nic nie wybudowali… Jeszcze nikogo nie przyjmują a już z ZAKu chcą się zwalniać. Ludzie pomyślcie nim coś napiszecie. Niewiadomo ilu tak naprawdę będą potrzebowali ludzi i kiedy. Jakie będą kryteria i na jakich warunkach… Także uspokujcie się i nie podniecajcie sie tak bo czas pokaże.

  3. Tak, tak! Pracownicy zaksy, zanim zaczniecie się zwalniać, uświadomcie sobie że w eko żeby zarobić trzeba się narobić. To nie jest zakład pracy chronionej gdzie płacą za darmo, za to że się przychodzi do pracy. A tak przy okazji mam nadzieję że pieniądze że sprzedaży pójdą na porządne remonty dróg, a nie budowę przejść dla pieszych, ścieżek rowerowych czy innych pierdół których nie idzie rozliczyć.

    • Ty Realista zmień nick na ignorant ! Z ciebie taki realista jak ze mnie chińczyk. Jesteś zwykłym głupkiem leśnym który plecie od rzeczy co mu ślina na język przyniesie. Nie wiesz co to praca chroniona i obrażasz ludzi niepełnosprawnych którzy w tym systemie pracują. Widać że ty leserze się migasz i za darmo bierzesz forsę bo masz czas o godz. 9:58 pisać ten stek bzdur. Szef powinien cie pozbawić conajmniej połowę poborów i mieć cię na oku.

  4. Czy ktoś w końcu pomyśli gdzie mają mieszkać pracownicy . Kiedy zacznie się budować mieszkania bez tego po ucieka reszta młodych z naszego miasta . Czy to jest takie trudne do zrozumienia gdzie jest powód wyludnienia naszego miasta.

  5. Skoncza sie zaklady chemiczne , bergery i ceratizit , slabo placa , wiec ci ludzie co pracuja jak woly i nie boja sie pracy fizycznej beda mieli dostatek w eko oknach brawa

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj