SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu uruchomi trzy punkty szczepień na koronawirusa

14

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu jest przygotowany organizacyjnie do szczepienia obywateli w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Szpital wyznaczył i przygotował trzy punkty na terenie miasta Kędzierzyn-Koźle, gdzie będą odbywać się szczepienia w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Pierwszy punkt szczepień zlokalizowano w przychodni przy ul. 24 kwietnia w Koźlu, drugi z punktów w przychodni przy ul. Harcerskiej 11, a trzeci w szpitalu przy ul. Judyma w punkcie Nocnej i Świątecznej Opieki Lekarskiej. Punkty te zostały przygotowane dla wszystkich obywateli, jednak zgodnie z przewidywaniami tzw. fazą „0” mają zostać objęci wszyscy pracownicy i współpracownicy szpitala oraz podmiotów działalności leczniczej.
Kolejne fazy będą realizowane zgodnie z wymaganiami Narodowego Funduszu Zdrowia.

Obecnie zgodnie z zaleceniami NFZ jesteśmy na etapie przygotowania list osób chętnych w szpitalu do zaszczepienia się przeciwko wirusowi – do piątku 18 grudnia. Inne podmioty działalności leczniczej i apteki mają na to czas do 20 grudnia. Dopiero po przekazaniu tej informacji będzie wiadomo, ile osób jest rzeczywiście chętnych do zaszczepienia się przeciw wirusowi SARS-CoV-2.

Dostęp do tej fazy szczepień mają nie tylko pracownicy medyczni, ale również pracownicy techniczni i administracyjni szpitala i innych podmiotów medycznych. Na chwilę obecną nie mamy dokładnych informacji jakim rodzajem szczepionki będziemy szczepi, najprawdopodobniej będzie to szczepionka oparta o mRNA. Czekamy na decyzję władz oraz Europejskiej Agencji Leków (EMA).

– Nie mamy w tej chwili informacji dotyczących procesu logistycznego koniecznego przy okazji szczepień, a w szczególności przechowywania samej szczepionki.  Czekamy również na wiążące informacje komu może być podana szczepionka. Szczepienia dla pracowników oraz firm wspomagających SP ZOZ są dobrowolne. Nie będziemy wywierali jakiejkolwiek presji na pracowników – oświadczył SP ZOZ.

– Biorąc pod uwagę ogrom nieszczęścia, który widzimy na co dzień w szpitalu, ogromną ilość ofiar COVID-19 i w związku z tym, że prawdopodobieństwo śmierci z powodu COVID-19 jest wielokrotnie większe niż ryzyko powikłań z powodu zaszczepienia – nie mam żadnych wątpliwości, co do tego, żeby poddać się takiemu szczepieniu. Ja osobiście poddam się i zalecam to każdemu – powiedział zastępca dyrektora ds. medycznych SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu – Jacek Mazur.

14 KOMENTARZE

 1. Idźcie idźcie się szczepić covidianie :) poczekamy co będzie. Na serio są ludzie którzy się zaszczepią czymś zrobionym na szybko i bezkarność: rzadu, lekarzy i firmy farmaceutycznej która zrobiła te super szczepionki? Powodzenia wam życzę, wasze życie wasza sprawa :) szkoda tylko że nie widzicie tego kłamstwa….

  • Kłamstwo i oszołomstwo to ty masz na drugie. Może jeszcze zakwestionujesz umieralność społeczną i światową. Nikt ciebie nie zmusza do szczepienia. Owszem w jednym masz trochę racji a mianowicie jakość szczepionek – czy będą rzeczywiście chronić ?

   • Ale serio musisz mnie obrażać i podszywać? Nie możesz jak człowiek rozmawiać? Kogoś obraziłem? Bo rząd obrażą twoje myślenie i inteligencję ale okej to dla ciebie okej :) Jak nie ma szczepionki na grypę to ma być na koronawirusa? Sami powinniśmy dbać o odporność, dziwne że nagle rząd interesuje się naszym zdrowiem, nie dziwi cię to? Jeśli sądzisz że to prawda płynie w tv, to strasznie mi przykro że jesteś tak leniwy że nawet posprawdzać Ci się nie chcę ani tego sprawdzić… Zakwestionuję umieralność na kałwida. Nie ma jej praktycznie w calę. Ale jest umieralność na inne choroby i schorzenia, przez brak dostępu do opieki medycznej w naszym kraju, przekładanie operacji i wożenie ludzi z zawałami od szpitala do szpitala bo szpital przyjmuje tylko pacjentów kałwidowych, za którą ma grubą kasę. Wierz dalej w to że jest to prawda a przebudzenie będzie baaardzo bolesne ale to twoja sprawa i nic mi do tego…

    • Czy jak nie ma żyrafy w danym ogrodzie zoologicznym to znaczy że nie istnieje ? Możesz nienawidzić PISu zresztą ja w ogóle nienawidzę polityków co jednak nie znaczy i nie kwestionuje że virus nie istnieje i ludzie na niego nie umierają.
     Boga przecież też nie widziałeś a jest … Według ciebie to lekarze i pielęgniarki też sobie robią jaja i zamknęli szpital tak od sobie ?
     Więc skończ te wypisywanie bredni bo to że jesteś virusiosceptykiem to tylko twoja sprawa. Aha módl się by do ciebie nie wróciła „zła karma”.

     • Ale jeśli juz zgapiasz login to może przeczytaj co napisałem. Nie napisałem że wirusa nie ma, tylko nie ma takiej umieralności jaką nam podają w tv. Z tym bogiem to bym polemizował, dzięki za karmę która niby jest ale nie dotyka najbogatszych :) tak robią sobie jaja, bo dostają za to grubą kase, ludzie ich nagrywaja jak i puste szpitale, tylko trzeba ruszyć głową, poszukać a nie na gotowca z tvp,tvn lub innego polsatu. Pamiętaj ze światem rządzi wąska grupa ludzi, która ma pod sobą media światowe jak i polityków. Sprawdź reportaż piotra beina z 2009 r. Miało być to samo co teraz ale udało się nam, ludziom ich pogonić, lecz teraz mieli czas na przemyslenia… i jeśli myslisz ze maseczka przed czymś chroni, to nie mamy o czym dyskutować wgl. I szkoda ze nie widzisz jak ludzie tracą wszystko bo nagle rząd dba o twoje zdrowie, nie dziwne ze robi to akurat teraz a nie wczesniej?

 2. Szczepienie to duże prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że w ampułkach jest genetycznie zmodyfikowany kod. Ten kod pochodzący z małpy w zderzeniu z kodem genetycznym istoty myślącej (np. ja) może spowodować nieodwracalne zmiany mentalne. Sami słyszeliście, że prezydent Duda nigdy się nie szczepił i dzięki temu jest normalny.

  Dzban Kowalski również się nie zaszczepi bo zamiast weta będzie śmierć.

  Ja, tak długo jak będę myślał to, będę się kierował wytycznymi Najjaśniejszego Słoneczka Półkuli Północnej (dzieli ten zaszczyt z Kim Jong Unem). Jeśli zobaczę, że ON się zaszczepi niemiecką szczepionką z firmy założonej przez wyznawców judaizmu, to będę rozważał taką ewentualność. Istnieje obawa (zwrot pochodzący ze słownika mowy Antoniego M. znanego nocnego skoczka na główkę do wody), że ta szczepionka będzie robiła Polaków poddanymi Zachodu. W związku z tym Moja Rodzina zostanie zaszczepiona za Odrą by uniknąć takich niemiłych konsekwencji.

  Zakupione szczepionki będą w ampułkach po 5 porcji w jednej, jakie jest niebezpieczeństwo zmarnowania części drogiego preparatu na który czeka trzeci świat? Czy Polska jest w stanie zorganizować szczepienie 5 osób w tym samym terminie?

  Widziałem w zachodnich TV, że wszystko jest już przygotowane, hale, poczekalnie, plany komunikacyjne ludzi, infrastruktura. Czy Główny Organizator Wszystkiego w Polsce próbuje już sasinić i organizuje już kampanię szczepień.

  A teraz zgodnie z tradycją pytanko do PiSowców:
  – Czy się zaszczepicie? Chyba nie wypada co?
  – Dlaczego zgadzamy się na szczepionkę zakupioną przez UE? Przecież to utrata suwerenności, dodatkowo jak wyżej pisałem grozi nam „hatakumba” (cytat)
  – Dlaczego to UE i jakaś von der Leyen z Niemiec będzie nam wyznaczać terminy rozpoczęcia szczepień? To niedorzeczne by taki harmonogram mógł zostać nam narzucony.

  • Tobie to już nic nie pomoże. I jeszcze twierdzi, że jest istotą myślacą. Żartowniś z ciebie. Już chyba zostałeś czymś zaszczepiony i widac skutki uboczne, patrząc na tą rozprawkę.

    • Chyba twój Rychu a nie nasz. Znalazł się ten z humorem. A jak kogoś nie znasz, to nie oceniaj, czy ma wiedzę i klasę. Dobrze, że ty jesteś wszechwiedzący i przynajmniej skończyłeś ze dwie klasy. A jak masz jakiś problemator, to zadzwoń do psychologa a nie idiotyzmy wypisujesz.

  • Rychu ty się nie przejmuj nie dostaniesz szczepionki z zawartością kodu genetycznego od małpy bo jest za inteligentna w stosunku do ciebie i byś mógł być za mądry. A to niebezpieczne. Ty dostaniesz szczepionkę z kodem genetycznym specjalnie dla ciebie od Jarosława K. Zostaniesz tzw. czwartym bliźniakiem bo trzech już było. Będziesz miał szanse zostać może nie laską ale lachem marszałkowskim z twym zacięciem politycznym.

 3. Jeden ze szpitali w amerykańskim stanie Illinois wstrzymał szczepienia przeciw COVID-19 po tym, jak u czterech pracowników placówki wykryto niepożądane skutki. Aktualne dane z interii

 4. Wy jak dzieci hahahaha byle jeden drugiemu dogryść hahahaha, na grypę tez dużo się nie szczepi bo uważa że nic to nie daje -pożyjemy, zobaczymy. A jak zaszczepia lekarzy, służbę zdrowia, policję i coś im będzie? To kto nas będzie leczył i chronił?

Skomentuj