W Kędzierzynie-Koźlu wyznaczono obszary, które najbardziej potrzebują rewitalizacji. Mieszkańcy proszeni o opinię

12
Koszary - stan obecny.

Miasto jest w trakcie wyznaczania obszarów Kędzierzyna-Koźla, które zostaną objęte programem rewitalizacji. W dokładnym ustaleniu ich granic pomogą sami mieszkańcy. Ruszyły konsultacje społeczne w tej sprawie. Swoje sugestie można zgłaszać elektronicznie, a w planach są także otwarte spotkania.

Eksperci wzięli pod lupę cały obszar Kędzierzyna-Koźla. W ostatnich miesiącach prowadzone były badania dotyczące sytuacji społecznej, gospodarczej, środowiskowej, przestrzenno-funkcjonalnej i technicznej. Wyniki intensywnej pracy specjalistów zostały zawarte w „Diagnozie delimitacyjnej”. Materiał ten posłużył do wyznaczenia obszarów, które potrzebują działań rewitalizacyjnych w pierwszej kolejności. Wśród nich znalazły się Stare Miasto, część Kłodnicy, Pogorzelca oraz fragment Śródmieścia, jak również teren po byłych koszarach wojskowych w Koźlu.

Projekt uchwały, która pozwoli zainicjować proces rewitalizacji, wraz z niezbędnymi załącznikami został zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej: https://bip.kedzierzynkozle.pl/artykuly/1412/konsultacje-2022-r oraz w specjalnej zakładce na stronie internetowej miasta: https://www.kedzierzynkozle.pl/pl/strona/rewitalizacja-miasta. Po zapoznaniu się z tymi materiałami zachęcamy mieszkańców do podzielenia się własną opinią na ich temat. Można to zrobić w następujący sposób:

 • za pomocą „Formularza uwag i opinii, przesłanego na adres poczty elektronicznej: rewitalizacja@kedzierzynkozle.pl lub na adres Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle, Wydział Strategii, Rozwoju i Środków Pomocowych, ul. G. Piramowicza 32, 47-200 Kędzierzyn-Koźle lub złożonego bezpośrednio w Kancelaria Ogólnej magistratu.
 • biorąc udział w otwartym spotkaniu konsultacyjnym, które odbędą się 11 października o godz.17.00 w Siedzibie Rady Osiedla Kłodnica lub 12 października o godz.17:30 w Dom Kultury „Chemik”

Wyniki konsultacji zostaną opublikowane w Biuletynie Informacji Publicznej  do 30 dni od ich zakończenia.

12 KOMENTARZE

 1. Jaja sobie robicie bo zbliżają się wybory? Za chwilę będzie rocznica 8 lat waszego rządzenia, przy wsparciu Unii Europejskiej całe koszary powinny być tętniącą życiem młodych rodzin częścią miasta, jak nie wiecie jak to zrobić to przejedźcie się do Tarnowa lub Legnicy, im się chciało i mają a nie wieczne narzekania że młodzi uciekają. Zapewnijcie miejsca pracy za godziwe pieniądze i mieszkania a miasto będzie się rozwijać.

  • Wytłumacz nam jak „miasto ma zapewnić miejsca pracy za godziwe pieniądze” ??
   Zdradź jak miasto ma to zrobić – DAĆ, a poprzemy Twe wnioski, a nawet za Tobą zagłosujemy.

   Z tego co się orientuję to pracę może DAĆ Obajtek, bo nawet Marta Kaczyńska, córka śp. Prezydenta Tysiąclecia wysyłała my CV koleżanki.

 2. Urząd Miasta w Koźlu, wstawić dodatkowe drzwi bo pozamykali się jak w zamku i nie mają ochoty na spotkanie z petentami. Nawet tylne drzwi przy parkingu i kasa zamknięte na głucho. Boją się covidu od ponad dwóch lat.

Skomentuj