W Kędzierzynie-Koźlu wygrała Koalicja Europejska. Frekwencja niższa od średniej w Polsce

23
Foto: UM

Koalicja obywatelska zdecydowanym zwycięzcą wyborów do Parlamentu Europejskiego w Kędzierzynie-Koźlu i powiecie kędzierzyńsko-kozielskim.

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki z niemal wszystkich komisji w kraju. Frekwencja wyniosła 45,61 proc. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim było to odpowiednio 37,26 proc., zaś w samym Kędzierzynie-Koźlu 42,42 proc. Najniższą frekwencję w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim odnotowano w gminie Pawłowiczki – 26,28 proc.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim najwięcej głosów zdobyła Koalicja Europejska – 12 650. Drugie było Prawo i Sprawiedliwość (9 252), Wiosna (2 255), Konfederacja (1 459), Kukiz’15 (1299) i Lewica Razem (354).

W gminie Kędzierzyn-Koźle również najwięcej głosów oddano na Koalicję Europejską – 9 337, kolejne było Prawo i Sprawiedliwość (6364), Wiosna (1825), Konfederacja (1031), Kukiz’15 (920) i Lewica Razem (242).

Najwięcej osób w Kędzierzynie-Koźlu zagłosowało na „jedynkę” Koalicji Europejskiej Janinę Ochojską – 4 937. Na liście PiS największe poparcie osiągnęła „dwójka” na liście Beata Kempa – 3 112 głosów. Izabela Migocz reprezentująca Wiosnę, jedyna kandydatka w wyborach z Kędzierzyna-Koźla, zdobyła 876 głosów – najwięcej na liście.

Do Parlamentu Europejskiego nie dostał się żaden kandydat startujący z Opolszczyzny. Mandat zdobył jednak Patryk Jaki, poseł i wiceminister sprawiedliwości z Opola, startował jednak z okręgu małopolsko-świętokrzyskiego.

23 KOMENTARZE

 1. Glosowanie na duopol POPiU to kpina. Dobrze, wiedziec ze starsi maja młodych gdzies. Tak was tez potraktujemy na starosc.

 2. To DOWODZI, że BOLSZEWIA czy ROŻOWE w k-k trzymają się MOCNO😕

  Tak samo jak i ZBOKI, też dzielnie trzymają się ogona i WYPŁYNĘŁY na wierzch😁👎

  • ty właśnie jesteś potomkiem PZPR. pewnie nawet nie wiesz co to było.
   Wybory tłuku to nie to samo co głosowanie na pis. W wyborach jet wybór. A, że ty wybrałeś pis to twoja brocha koleś.

 3. Znalezione w necie.
  -PiS ma poparcie niekoniecznie dlatego, że przekupił ludzi za pomocą 500+, czy dlatego, że podoba się ludziom „dobra zmiana”.
  PiS ma poparcie, bo atakując bezpardonowo elity sprawił, że polski cham czuje się dumny ze swego chamstwa, polski nieuk – ze swego nieuctwa, a polski nieudacznik czuje, że winni jego porażek są ci, którzy odnieśli sukces.

 4. Wstyd!!!! Najwidoczniej złodzieje oszuści i kłamcy poszli do urn głosować za swoimi. Komuchy złodziejskie🖕🖕🖕

 5. Postawię rewolucyjną tezę: to nie kampania, powódź czy film Sekielskich są przyczyną wygranej PiS, lecz fakt, że partia ta ma program najbardziej zbliżony do poglądów większości Polaków i konsekwentnie go realizuje. Taki naród, taka partia, taki wódz. Demokratycznie.” 😊

 6. Muszę przyznać, że najlepszym w TYCH wyborach był w Warszawie syn NKWD’Zisty – RASOWY BOLSZEWIK – Wołodia Cimoszewicz!!!!!!!😠

  Nie wydał grosza na kampanię i PIĘKNIE …. KURDE ….. wyślizgał Platformę😁 😂

  Zresztą BOLSZEWICY w całej Polsce !!!!!!! wyślizgali NA MAXA koalicję Platformy, gdyż wprowadzili NAJWIĘCEJ KOMUCHÓW do EUROparlamentu – z tej KE😁😉

  Czyli dobrze prognozowała BOLSZEWIA, że kur……kur… KURDE…. „Lenin WIECZNIE żywy”. 😠😠😠

  Co właśnie udowodniła KOALICJA Platformy- kolejny raz potwierdzając słowa SWEGO ????? proroka😕😕👎

  • 😕😕👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎

 7. Rzeczywistości nie oszukasz!
  PiS – 27 mandatów,
  PO – 14 mandatów (w tym troje bezpartyjnych),
  SLD – 5 mandatów,
  PSL – 3 mandaty,
  Wiosna – 3 mandaty.

Skomentuj