W Kędzierzynie-Koźlu ruszyły szczepienia przeciwko COVID-19 dla nauczycieli

16

W ramach etapu I Narodowego Programu Szczepień, w punkcie szczepień SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu przy ul. Harcerskiej 11, od 16 lutego od godz. 8.00 rozpoczęto szczepienia przeciwko COVID-19 dla nauczycieli. Po wypełnieniu niezbędnych dokumentów i przejściu kwalifikacji lekarskiej pierwsze panie otrzymały szczepionkę firmy AstraZeneca.

Punkt szczepień przeciwko COVID-19 SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu zlokalizowany przy ul. Harcerskiej 11 został wyznaczony do szczepień kadry pedagogicznej w ramach etapu I Narodowego Programu Szczepień. Zgodnie z przewidywaną procedurą szczepionki dojechały do punktu i we wtorek 16 lutego od godziny 8.00 rozpoczęto planowane szczepienia.

Pierwsi nauczyciele po wypełnieniu potrzebnych dokumentów i przejściu badania lekarskiego otrzymali pierwszą dawkę szczepionki firmy AstraZeneca. Do końca pierwszego dnia szczepień nauczycieli szczepionkę przyjęło 20 osób, a do końca bieżącego tygodnia ma zostać zaszczepionych sto osób.

– Jestem bardzo zadowolona i nie miałam ani chwili wątpliwości, że chcę się zaszczepić i super że to dzisiaj się stało. Nie spodziewałam się że tak sprawnie będziemy zaszczepieni – przyznała jedna z zaszczepionych nauczycielek.

Źródło: SP ZOZ Kędzierzyn-Koźle

16 KOMENTARZE

 1. Dlaczego różnicuje się grupy zawodowe kierowane do szybszego szczepienia ? Czym są lepsi nauczyciele od listonoszów, kurierów czy sprzedawców ? Przecież są również a nawet bardziej narażeni na zakażenie. Dlaczego w ogóle brak organizacji w sferze szczepień ? Jednej grupy jeszcze nie skończyli a drugą zaczynają do tego znajomków – twierdząc że nie może się dawka zmarnować. Dochodzi jeszcze brak szczepionek. A przecież rządzący mieli tyle czasu by ten temat ogarnąć. Jednym słowem bałagan; burżuazje zaszczepią a pospólstwo niech…..

 2. Mogę zrozumieć szczepienia służby zdrowia, bo zajmują się chorymi, ale czemu się wybiera grupy zawodowe do szczepień, to co niby ja gorszy sort bo nie jestem nauczycielem? Gdzie tu demokracja! !!!

 3. Szczepią ich dlatego że mają nadzieję że jeszcze do szkoły wrócicie i takich bzdurnych komentarzy pisać nie będziecie.

  • Ciemniak niech się nie odzywa. Tacy jak ty powinni być pozbawienie możliwości leczenia. Taki tok rozumowania doprowadzi cie na cmentarz i to szybciej niż myślisz jeśli można to tak ująć. Myślenie to czynność ludzi inteligentnych a u ciebie raczej tego brak.

 4. Gdzie w tym burdelu organizacyjnym miejsce na dokończenie szczepień emerytów i osób przewlekłe chorych, a oni są niepotrzebni niech umierają w domach po cichu, grunt że wszyscy znajomkowie się zaszczepia.

  • Gdy doślą szczepionki będzie dalej szczepienie emerytów i osób przewlekłe chorych. Unia Europejska pod przewodem byłą minister obrony RFN zawaliła sprawę dostaw szczepionki dla państw członkowskich !!! Unii Europejskiej może na rękę to, nazwijmy to obniżaniem kosztów funkcjonowania.

 5. Rzeczywistość jest taka że nikt kto ma troszkę oleju w głowie nie będzie się szczepił. Nie martwcie się nie zabraknie szczepionek dla tych co chcą się dziabnąć, ta cała sytuacja z Jandami i innymi jest właśnie po to byście myśleli że szczepionka to coś niesamowitego i stali w kolejce do eksperymentu…Natomiast wasi celebryci jaką macie pewność że się zaszczepili szczepionką a nie witaminą C…

  • Kolejny ciemniak niech się nie odzywa. Tacy jak ty powinni być pozbawienie możliwości leczenia. Taki tok rozumowania doprowadzi cie na cmentarz i to szybciej niż myślisz jeśli można to tak ująć. Myślenie to czynność ludzi inteligentnych a u ciebie raczej tego brak.

 6. Andrzej -skoro z ciebie taki kozak, to widzę cie jako wolontariusza w pomocy sluzby zdrowia dla osób chorych na covid, ale znając życie siedzisz w domu, zdala od ludzi z podkulonym ogonem, ty jak krowa co dużo ryczy, a mało mleka daje! !!

Skomentuj